SEO paslaugos – internetinės svetainės optimizavimas paieškos sistemoms

Profesionalios SEO paslaugos ir jų darbo rezultatai didina lankytojų srautą. Pasiekus aukštas pozicijas paieškos sistemoje gausite daugiau naujų klientų skambučių, el.užklausų ar parduosite daugiau prekių.

Ką rasite šiame puslapyje?

 • Kas yra SEO paslaugos? 
 • Kaip pirkti šias paslaugas?
 • Ar verta jas pirkti? 
 • Kaip išsirinkti SEO agentūrą?
 • Kokios paslaugų kainos?
 • Supažindinsime su SEO terminologija.
 • Patarimai, kurie padės jums pasiekti aukštas pozicijas “Google” paieškoje.
 • Knygos, blog’ai, naujienų svetainės, kurias skaito SEO specialistai. Tiems, kas nori sužinoti šiek tiek daugiau. 

Turinys

 1. Kodėl rinktis “Bilger” specializuotą SEO agentūrą?
 2. SEO paslaugos. Kas tai?
 3. SEO paslaugos. Kokia nauda?
 4. Ką daro SEO specialistai?
 5. Populiariausios paieškos sistemos
 6. Kiek kainuoja profesionalios SEO paslaugos?
 7. SEO mokymai, SEO kursai, SEO seminarai… – Kur mokosi SEO profesionalai?
 8. Nuo ko gi pradėti SEO?
 9. Ką skaito SEO specialistai? SEO naujienų svetainių, blog’ų apžvalga
 10. Kokius įrankius naudoja SEO specialistai?
 11. Lankytojų srauto generavimas
 12. Kaip turi atrodyti gera internetinė svetainė?
 13. Ką reikia žinoti prieš perkant SEO paslaugas?
 14. Ar profesionalios SEO paslaugos naudoja blog’ą?
 15. SEO agentūros ir pavieniai SEO specialistai – kaip išsirinkti?
 16. Kokios klaidos daromos atliekant SEO optimizaciją?
 17. Kaip renkamos atgalinės nuorodos?
 18. Socialiniai tinklai. Ar jie reikalingi atliekant SEO optimizaciją?
 19. Ar verta investuoti į SEO?
 20. Mitai apie SEO
 21. Profesionalios SEO paslaugos iš kur backlink’ai? Kaip generuojamos atgalinės nuorodos?
 22. TOP 15 knygų apie SEO optimizaciją, kurias verta perskaityti
 23. Kaip SEO profesionalai rašo tekstus svetainėms?
 24. SEO terminologija: white hat, grey hat, o gal black hat?
 25. Kokios SEO strategijos naudojamos?
 26. 14 patarimų – Ko negalima daryti atliekant SEO opimizaciją?
 27. 7 SEO patarimai analizuojant konkurentus. SEO paslaugos – atlieku pats!
 28. Tarptautinis SEO. Vienas ar keli domenai?
 29. Didiname CTR – Kaip parašyti meta, title aprašymus?
 30. Kaip galima sužinoti SEO konkurentų backlink’us?
 31. Dažniausiai užduodami klausimai apie SEO paslaugas

Kodėl rinktis “Bilger” specializuotą SEO agentūrą? 

Antraštėje yra pagrindinis faktorius – specializuota SEO agentūra. Kiekvienais metais skaitmeninės reklamos įrankiai sudėtingėja, daugėja reklamos galimybių, didėja ir konkurencija. Specializuojamės tik SEO paslaugų teikime. Neteikiame “Google Adwords” ar socialinių tinklų reklamos. Kai kam tai minusas, tačiau daugelis klientų tai mato kaip privalumą. Koncentruodamiesi tik į SEO galime tai atlikti kokybiškai. 

Bendradarbiaujame su kitomis specializuotomis skaitmeninės reklamos agentūromis, todėl tiems klientams, kuriems reikia “Google Adwords”, “Facebook” ar “Instagram” reklamos – rekomenduosime profesionalus. 

Didžiuojamės, kad su mumis dirba šios įmonės: http://bilger.lt/klientai/

SEO paslaugos. Kas tai?

SEO paslaugos skirtos tam, kad internetinė svetainė ar el.parduotuvė būtų kuo lengviau randama paieškos sistemose. Nauji potencialūs klientai kiekvieną dieną ieško jūsų prekių ar paslaugų ir jeigu jūsų neranda, tada prarandate pinigus, kuriuos galėjote uždirbti.

Prieš perkant SEO paslaugas rekomenduojame užsisakyti SEO auditą. Jis reikalingas, kad tiek Jūs, tiek SEO specialistai sužinotų viską apie jūsų svetainę, rinką, konkurentus, bei galimybes. Naudojant specialius įrankius galima matyti daug naudingos informacijos. Tai padės suprasti kiek realiai reikia investuoti, kad aplenktumėte konkurentus ir daugiau uždirbtumėte. SEO specialistas analizuodamas rinką rekomenduos kokius raktinius žodžius geriausia optimizuoti pirmiausia. 

 • SEO auditas – paslauga skirta išsiaiškinti dabartinę Jūsų IT projekto būklę. Ištirti jūsų prekes, paslaugas, išrinkti naudingiausius raktinius žodžius, išanalizuoti visą rinką, konkurentus ir visą tai pateikti jums, kad matytumėte aiškų vaizdą ir galėtumėte nuspręsti, ką toliau daryti. Plačiau apie SEO auditą: http://bilger.lt/seo-auditas/

SEO optimizavimas – tai paslauga, kurios metu atliekami konkretūs veiksmai susiję su internetinės svetainės tvarkymu, bei  atitinkamais veiksmais už svetainės ribų – t.y. internete. SEO optimizacija skirstoma į vidinę SEO optimizaciją ir išorinę SEO optimizaciją.

 • Vidinė SEO optimizacija – seo specialistai atlieka darbus jūsų svetainėje. Tvarko programavimo klaidas, redaguoja turinį, koreguoja kiekvieno puslapio meta aprašymus, antraštes ir t.t.
 • Išorinė SEO optimizacija – tai procesas, kurio metu seo specialistas atlieka darbus internete. Atliekamų darbų spektras platus, priklausomai nuo užsibrėžtų tikslų.

SEO paslaugos

Kiekvienam klientui įdiegiame “Google Analytics” ir “Google Search Console” įrankius, kad galėtumėte matyti išsamią informaciją apie savo web projektą.

Klientus supažindiname su šiais “Google” įrankiais, apmokome, kad puikiai suprastumėte, kaip galima stebėti, analizuoti ir kontroliuoti internete vystomus projektus.

SEO paslaugos. Kokia nauda?

Didesnis lankomumas – daugiau pardavimų. Jeigu jums reikia parduodi daugiau prekių, paslaugų ar didinti prekės ženklo žinomumą, tuomet SEO paslaugos įrankis, kuris efektyviai išspręs šias problemas. SEO optimizavimas naudingas tiems produktams, ar paslaugoms, kurių nauji klientai ieško internete. Dažniausiai efektyvios SEO paslaugos ženkliai padidina organinį lankomumą. Vieniems projektams dvigubai, kitiems penkis ar net dešimt kartų. Viskas priklauso nuo svetainės ar el.parduotuvės esamos padėties. 

Interneto svetainė gali būti pardavimo vadybininkas dirbantis visą parą ir 7 dienas per savaitę. 

Ką daro SEO specialistai?

Optimizuoja internetinės svetainės struktūrą, turinį ir koreguoja programinį kodą. Priklausomai nuo SEO strategijos, kuria naujus tekstus, aprašymus, rašo tinklaraščio pranešimus. Sutvarkius internetinę svetainę atliekami darbai internete. SEO specialistai kuria atgalines nuorodas į Jūsų e-projektą. Kokybiškai sukurtas atgalinių nuorodų tinklelis didina svetainės autoritetą ir gerina pozicijas “Google” paieškoje. 

Atliktus vidinį SEO ir išorinį SEO internetinė svetainė rodoma paieškos sistemos TOP pozicijose. 

Jeigu internetinė svetainė yra optimizuojama pagal didelės konkurencijos raktažodžius, tada pasiekus aukštas pozicijas bus reikalinga reguliari internetinio projekto priežiūra.

Norint sužinoti kokie raktažodžiai naudingiausi Jūsų verslui, reikia atlikti SEO auditą. Šio proceso metu analizuojami Jūsų konkurentai paieškos sistemose, galimos raktinių žodžių kombinacijos ir sukuriama efektyvi, ilgalaikė SEO strategija. 

Populiariausios paieškos sistemos

 • Google“ – 70% viso pasaulio paieškos sistemų rinkos valdo ši kompanija. „Google.com“ yra daugiausiai pasaulyje lankoma internetinė svetainė. Per parą šioje paieškos sistemoje įvedama daugiau nei 3,4 mlrd. užklausų arba 40 000 užklausų per sekundę.
 • „Bing“ – „Microsoft“ kompanijos 2009 metais sukurta paieškos sistema, kuri nuolat tobulinama siekiant konkuruoti su „Google“ paieškos sistema.
 • „Yahoo“ – ši paieškos sistema užima tik 7,6 procento rinkos ir labiau žinoma, kaip nemokamo el.pašto sistema.
 • „Baidu“ – 2000 metais Kinijos rinkai sukurta paieškos sistema. Šioje valstybėje yra užblokuota „Google“ paieškos sistema, tad „Baidu“ užima lyderio pozicijas. Ar žinote, kokie Vakarų pasauliui įprasti interneto produktai neveikia Kinijoje? Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Tumblr, Snapchat, Picasa, WordPress.com, Blogspot, Blogger, Flickr, SoundCloud, Google+, Google Hangouts, Hootsuite, Youtube, Vimeo, Wikipedia.

Kiek kainuoja profesionalios SEO paslaugos?

SEO paslaugos kaina priklauso nuo:

 • raktinių žodžių konkurencijos;
 • internetinės svetainės ir kliento tikslų;

Kas svarbiausia perkant SEO paslaugas? Nuspręsti kokius tikslus norite pasiekti „Google“ paieškos sistemoje. Kokios naudos tikitės?

Prieš pradėdami ieškoti SEO specialistų pirmiausia atlikite namų darbus. Pagalvokite apie įmonės, internetinės svetainės ar elektroninės parduotuvės ilgalaikę skaitmeninę strategiją. Profesionalios SEO paslaugos iškels jūsų projektą į pirmas pozicijas, tačiau SEO paslaugos – tai ilgalaikis procesas. Tai ne tos paslaugos, kurių naudą pajusite per kelis mėnesius. Siekiant iškelti internetinę svetainę pagal didelės konkurencijos raktažodžius, SEO paslaugos gali trukti kelis metus. SEO paslaugų trukmė priklauso nuo pačios internetinės svetainės, naujas ar senas projektas ir kitų faktorių. 

Profesionalios SEO paslaugos kainuoja nuo kelių šimtų iki keletos tūkst. Eur/mėn. Norėdami sužinoti tikslią kainą – susisiekite. 

SEO paslaugos kaina ir nuo ko ji priklauso?

SEO paslaugos kaina priklauso nuo: raktinių žodžių konkurencijos, internetinės svetainės puslapių skaičiaus ir kliento tikslų. Ką reiškia kiekvienas punktas?

Raktinių žodžių konkurencija “Google” paieškoje.

Raktinių žodžių konkurencija – Kiek vidutiniškai per mėnesį yra atliekama užklausų su raktažodžiu. “Google” paieškos sistemoje tiksliausiai raktinių žodžių konkurenciją parodo “Google Keyword planner” įrankis.

SEO paslaugos kaina

Prisijungus atsiveria naujas langas, kuriame galima pasirinkti vieną iš keleto raktinių žodžių paieškos būdų.

SEO paslaugos kaina

SEO paslaugos kaina priklauso nuo raktinių žodžių konkurencijos.

Naudojame pirmąjį paieškos būdą ir įvedame raktinį žodį. Nustatome valstybę ir kalbą. “Google Keyword planner” įrankyje galima pasirinkti įvairius parametrus, pagal kuriuos bus atrinkti raktažodžiai. Norint sužinoti pradinę informaciją, užtenka pasirinkti šiuos du parametrus.

SEO paslaugos kaina

Atlikus šiuos veiksmus įrankis išanalizuoja “Google” paieškos užklausas ir pateikia išsamią informaciją. Įvedėme raktinius žodžius: baldai, baldai Kaune, seni baldai. Trys raktažodžiai, kurie tarpusavyje skiriasi savo konkurencija.

SEO paslaugos kaina

Kokie duomenys svarbiausi? Vidutinis užklausų kiekis per mėn.

 • Baldai – 10 tūkst. iki 100 tūkst.
 • Baldai Kaune – nuo 1 tūks. iki 10 tūkst.
 • Seni baldai – nuo 100 iki tūkst.

Iš šių trijų raktinių žodžių didžiausia konkurenciją turi raktažodis – “baldai”. SEO paslaugos šiam raktažodžiui kainuos daugiausiai.  Priklausomai nuo verslo dydžio ir veiklos regiono reikia tinkamai pasirinkti raktinius žodžius. Pradedant pirmus žingsnius “Google” paieškoje orientuokitės į tai kas naudingiausia. Dirbate Kauno regione? – Pasirinkite raktinių žodžių kombinacijas, kuriose yra minimas Kaunas. Optimizuokite savo interneto projektą vietinėje rinkoje. Greičiau pasieksite rezultatus ir gausite naudą. Užėmus vietinę rinką, keliaukite toliau.

SEO paslaugos kaina

“Google Keyword planner” įrankis leidžia išsaugoti raktinių žodžių paieškos rezultatus. Įvedėme tris raktažodžius ir sistema pateikė net 703 šiai sričiai priskiriamus rakinius žodžius. Visą informaciją galite išsaugoti “Excel” CSV formate arba “Google” diske.

Ieškant giminingų raktinių žodžių naudinga paieškos sistemoje įvesti norimą raktažodį. “Google” parodys dažniausiai įvedamas kombinacijas.

SEO paslaugos kaina

Antras faktorius parodantis raktinių žodžių konkurenciją – įrašų kiekis “Google” sistemoje. Paieškoje įvedus raktažodį matome kiek yra šaltinių, kuriuose minimas raktinis žodis. Kuo daugiau įrašų – tuo sunkiau bus patekti į pirmas pozicijas.

SEO paslaugos kaina

Kiek internetinė svetainė turi puslapių?

SEO paslaugos kaina priklauso nuo svetainės puslapių skaičiaus. Kuo daugiau – tuo brangiau. Logiška, kad SEO kaina bus mažesnė smulkaus verslo internetinės svetainės optimizavimui, o didelės internetinės parduotuvės – didesnė.

Kokių tikslų norite pasiekti Google’je?

SEO paslaugos kaina

Šaltinis: www.occupycorporatism.com

SEO paslaugų kaina labai priklauso nuo kliento tikslų. Ko tikitės iš SEO?

 • Didesnio organinio srauto;
 • Daugiau el.užklausų, skambučių;
 • Norite daugiau parduoti.

Plačiau apie SEO naudą rasite šiame post’e – http://bilger.lt/seo-nauda-kaip-ivertinti/

!Prieš pirkdami SEO paslaugas gerai pagalvokite ir atsakykite, kodėl jūsų verslui reikia šių paslaugų.

SEO paslaugos kaina Lietuvoje. How much?

SEO paslaugos kaina

Atlikus SEO paslaugų rinkos analizę paaiškėjo, kad SEO paslaugos kainos Lietuvoje prasideda nuo kelių šimtų iki keletos tūkst. Eur/mėn. Egzistuoja ir vienkartiniai SEO paslaugų įkainiai. Dažniausiai jie mokami už vidinio SEO sutvarkymą, SEO auditą, SEO strategijos sukūrimą, SEO straipsnių rašymą, SEO straipsnių talpinimą, internetinės svetainės SEO tekstų rašymą, atgalinių nuorodų pirkimą ir t.t.

SEO paslaugos kaina

SEO paslaugos kaina

SEO paslaugos kaina

SEO mokymai, SEO kursai, SEO seminarai… – Kur mokosi SEO profesionalai?

Profesionalios SEO paslaugos ir jų sukuriama nauda yra didžiulė. Daugeliui įmonių, tai vienas geriausių skaitmeninio marketingo įrankių. SEO mokymai pradedantiesiems, SEO kursai ar SEO seminarai jau ne pirmus metus vyksta visoje Lietuvoje. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose – egzistuoja įmonės ir SEO specialistai, kurie užsiima tokių renginių organizavimu. Ar naudingi SEO mokymai? Be abejo, nauja SEO specialistų sukoncentruota informacija padeda įmonių vadovams, marketingo skyriaus specialistams suprasti kas yra SEO, kaip šis įrankis veikia, kaip atlikti SEO pačiam ar kaip kontroliuoti SEO agentūrą.

SEO mokymai pradedantiesiems yra puikus būdas praplėsti akiratį, tačiau kur mokosi SEO profesionalai? Norint sužinoti garsiausių SEO specialistų patarimus, strategijas reikia apsilankyti konferencijose ir parodose. Renginiai, kuriuose SEO ekspertai dalinasi naujausiomis žiniomis:

MOZCON

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: https://moz.com/mozcon

Content Marketing World

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://www.contentmarketingworld.com/

Inbound

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://www.inbound.com/

SearchLove Conference

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: https://www.distilled.net/events/

SEJ SUMMIT 

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: https://www.searchenginejournal.com/sej-summit/

PUBCON

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://www.pubcon.com/

SMX 

Internetinė svetainė: http://marketinglandevents.com/

SMX Advanced

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://marketinglandevents.com/smx/advanced/

SMX MUNCHEN

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://smxmuenchen.de/

eMetrics SUMMIT

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: https://www.emetrics.org/

Web Effectiveness Conference

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://www.webeffectivenessconference.com/

Conversion Conference

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://www.conversionconference.com/

Predictive Analytics World

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://www.predictiveanalyticsworld.com/

MARTECH

Profesionalios SEO paslaugos

Internetinė svetainė: http://martechconf.com/

Nuo ko gi pradėti SEO?

Šioje vietoje yra du variantai. 

 1. Kreipiatės į SEO agentūrą ar pavienį SEO specialistą ir visus darbus atliks profesionalai.
 2. Naudojatės “Google” ir visus darbus atliekate patys. 

Kada jau atliktas SEO auditas ir žinome, kokie tikslai, tuomet reikia sutvarkyti svetainės vidų. Turinys ir dizainas privalo būti sutvarkyti. Koks tinklapio turinys yra geras? Trumpas ir aiškus. Leidžiantis lankytojui suprasti kokią naudą jis gaus dirbdamas su jumis. Per mažai teksto – blogai, per daug teksto taip pat blogai. Šioje vietoje būtina atrasti aukso viduriuką. Jeigu patys nemokate paruošti kokybiško turinio, kreipkitės į tai atliekančias įmones, fizinius asmenis. Rinkoje gausu šios srities specialistų. “Bilger” komandoje dirba profesionalūs turinio kūrėjai, todėl galime operatyviai paruošti visą svetainės turinį. 

Dizainas

Kaip jau anksčiau minėjome “landing page” koncepcija apibūdina geros svetainės dizainą. Lankytojas turi matyti tik tai ko jam reikia. Skyriai apie mus, mūsų vizija ir t.t. Perkelkite į puslapio apačia. Nedaugeliui įdomu jūsų “green peace’ idėjos. O jeigu neseniai pradėjote verslą, ką jūs galite papasakoti? Nieko. Geriau koncentruokitės į savo produktą. Pateikite jį geriau už konkurentus. Fotografijos, video ir t.t. Papildys jūsų tekstinę informaciją. Nepamirškite – kokybė. Lankytojas turi norėti jūsų produkto. Kas norės gero produkto, jeigu jis pateikiamas prastos kokybės fotografijomis?

Meta ir title aprašymai

Taigi kuomet sutvarkytas turinys, dizainas metas pradėti tvarkyti kiekvieno puslapio meta, title aprašymus. Priklausomai nuo svetainės egzistuoja daugybė pagalbinių įrankių leidžiančių tai padaryti greitai ir nesudėtingai. Šioje vietoje gausite paieškoti informacijos. Puslapio aprašymai bus transliuojami paieškos sistemose, todėl juos turite parašyti taip, kad interneto vartotojas susidomėtų ir paspaustų. Kaip tinkamai tai padaryti? Tiesiog logiškai pagalvokite, pamąstykite kaip jūs darote? Kaip nusprendžiate paieškos sistemoje, kad būtent šis variantas geresnis už kitą? 

Google Search Console

Sutvarkius pačius puslapius vertėtų užsiregistruoti “Google Search Console”. Tai dar vienas “Google” įrankis. Šiame įrankyje pateiksite svetainės „medį“ dar kitaip vadinamą xml sitemap (svetainės žemėlapis). Taip pat galėsite pranešti “Google” paieškos robotams, kad jie kuo greičiau užsuktų į jūsų naujus svetainės puslapius, peržiūrėtų viską ir pateiktų paieškos sistemai. “Google Search Console” įrankis leidžia naujai sukurtai internetinei svetainei per kelias valandas patekti į “Google” paieškos puslapius.

Registracija Google analytics

“Google” įrankis leidžiantis stebėti lankytojų srautą. Analizuoti jį ir matyti iš kur tiksliai atkeliauja kiekvienas vartotojas ir ką jis daro jūsų svetainėje. Pradedančiajam verta žinoti tik tai, kad registracija “Google analytics” leis matyti kiek procentų lankytojų atkeliauja iš: Google, skelbimų svetainių, forumų, socialinių tinklų… Ši informacija padės apsispręsti ir išsirinkti efektyviausius internetinės reklamos įrankius.

Ką skaito SEO specialistai? SEO naujienų svetainių, blog’ų apžvalga

„Google“ paieškos sistema nuolat tobulėja, tad žinoti pasaulines SEO tendencijas rekomenduotina kiekvienam SEO profesionalui. Didelis informacijos srautas, kuriame reikia surasti kokybiškus SEO naujienų šaltinius. Profesionalios SEO paslaugos nepriklausomai nuo valstybės ar raktažodžių konkurencijos atliekamos pagal bendrus principus. SEO naujienų svetainėse ar SEO specialistų blog’uose gausu informacijos apie naudingus patarimus, įžvalgas ir efektyvias SEO strategijas. 

SEO naujienų svetainės:

Search Engine Land

Internetinė svetainė: http://searchengineland.com/

Search Engine Journal

Internetinė svetainė: https://www.searchenginejournal.com/

Search Engine Watch

Internetinė svetainė: https://searchenginewatch.com/

Marketing Land

Internetinė svetainė: http://marketingland.com/

Alltop

Internetinė svetainė: http://seo.alltop.com/

TheSEMPost

Internetinė svetainė: http://www.thesempost.com/

Seroundtable

Internetinė svetainė: https://www.seroundtable.com/

 ClickZ

Internetinė svetainė: https://www.clickz.com

SEO specialistai ir jų blog’ai:

Clambr

Internetinė svetainė: http://www.clambr.com/

Neil Patel

Internetinė svetainė: http://neilpatel.com/blog/ ir https://www.quicksprout.com/blog/

Matthew Barby

Internetinė svetainė: https://www.matthewbarby.com/blog/

Yoast

Internetinė svetainė: https://yoast.com/seo-blog/

SEER

Internetinė svetainė: http://www.seerinteractive.com/blog/

Robbie Richards

Internetinė svetainė: http://www.robbierichards.com/

Matthew Woodward

Internetinė svetainė: http://www.matthewwoodward.co.uk/

SEOcentro

Internetinė svetainė: http://www.seocentro.com/articles.html

MOZ

Internetinė svetainė: https://moz.com/blog

Kokius įrankius naudoja SEO specialistai?

SEO įrankiai yra neatsiejama profesionalių SEO paslaugų dalis. Rinkoje egzistuoja daugybė produktų, kurių pagalba galima palengvinti SEO specialisto kasdienybę. Dažniausiai programos yra skirtos internetinių svetainių, SEO konkurentų analizei. Pagalbiniai įrankiai, padedantys surasti raktinių žodžių kombinacijas ir kurti veiksmingas SEO strategijas.

Niekam ne paslaptis ir daugelis SEO specialistų, bei klientų žino apie programas, kurių naudojimas gali pakenkti internetinės svetainės pozicijoms paieškoje. Kokios tai programos? „Juodojoje“ SEO rinkoje naudojami įrankiai, kurie automatiškai, kuria atgalinių nuorodų tinklus. Tokių programų naudojimas vienareikšmiškai priskiriamas „Black Hat SEO“ strategijai. Kodėl pavojingi tokie SEO įrankiai? Dirbtinas backlink’ų auginimas yra operatyviai pastebimas „Google“ robotų ir už tai griežtai baudžiama. Jau seniai praėjo, tie laikai, kuomet tokias programas naudojo didelė dalis SEO bendruomenės visame pasaulyje. Paieškos sistemai tobulėjant, tokių programų naudojimas pasidarė kenksmingas ir visiškai nereikalingas.

Renkant atgalines nuorodas svarbu jų kokybė, tad SEO profesionalo patirtis ir žmogiškasis faktorius yra daug kartų pranašesnis, nei minėtos link’ų rinkimo programos. O kokie SEO įrankiai padeda kasdieniniame darbe?

Internetinių svetainių analizė.

Geriausi internetinių svetainių analitikos įrankiai – „Google“ produktai. „Google Analytics“ ir „Google Search Console“ – tie įrankiai, kurie naudojami dirbant su kiekvienu nauju projektu. Pačios svetainės vidinė analizė yra svarbi norint profesionaliai atlikti SEO optimizaciją. „SEO SpyGlass“ – dar vienas įrankis, kuris suras internetinės svetainės atgalines nuorodas ir palengvins SEO specialisto darba pateikdamas išsamias ataskaitas. Belieka išanalizuoti kiekvieną backlink’ą, atsikratyti nenaudingų ir pradėti išorinę SEO optimizaciją. „SEO Power Suite“ kompanijos, kuriami SEO įrankiai naudingi tiek darbui su svetaine, tiek darbui už jos ribų. Ahrefs.com – tai rinkos flagmanas. SEO specialistai visame pasaulyje “Ahrefs” vertina, kaip Nr. 1 SEO įrankį. 

Kuriant internetinės svetainės ilgalaikę SEO strategija reikia išanalizuoti rinką, kurioje bus dirbama ir surasti visas galimas raktinių žodžių kombinacijas. Be abejo, šioje vietoje naudingas dar vienas „Google“ įrankis – „Google Keyword planner“. Profesionalios SEO paslaugos orientuotos į aukščiausius rezultatus, tad raktinių žodžių paieškai vien šio įrankio neužtenka. Rekomenduotina taip pat naudoti: Ubersuggest, Kwfinder, Wordstream, Serps keyword tool, Semrush, SEO monitor, LongTailPro, KeywordTool.io.

PA, DA, MOZ RANK, MOZ TRUST, TF, CF, DR – terminai iš SEO specialistų „Biblijos“. Analizuojant svetaines, SEO konkurentus ar ieškant atgalinių nuorodų šaltinių šie rodikliai yra labai svarbūs, tad kasdieniniame darbe naudojami pagalbiniai SEO įrankiai, kurie automatiškai analizuoja tinklapius ir pateikia svetainių įvertinimus, pagal šiuos parametrus. Keletas tokių SEO įrankių: MozBar, Ahrefs, Majestic, SERP. 

Kaip jau supratote, SEO sėkmę lemia kokybiškai atlikti visi SEO apimantys darbai. Atgalinės nuorodos yra labai svarbios, tad gerai, kuomet jos gaunamos iš autoritetingų šaltinių. Profesionalios SEO paslaugos naudoja keletą įrankių, kurie palengvina backlink’ų gavimą iš pasaulinių naujienų svetainių ar ypač populiarių specializuotų portalų. Naudingi įrankiai: Help a reporter, Muck Rack

Lankytojų srauto generavimas

Kaip generuojamas lankytojų srautas?

 • “Google adwords” 
 • SEO optimizacija
 • Affiliate platformos 
 • Socialiniai tinklai
 • Forumai 
 • Skelbimų svetainės
 • Reklaminiai skydeliai
 • Straipsnių publikavimas naujienų svetainėse 

Visi nemokami įrankiai reikalaus jūsų laiko. Privalėsite išmokti jais naudotis. Reklamos biudžetas – nuo jo viskas ir priklausys. Aišku, bene efektyviausias tikslinių lankytojų generavimo įrankis – ”Google adwords” reklama. Tik čia yra vienas “bet”. Kartais tai per daug kainuoja. Neapsimoka. Per daug kainuoja dėl: nemokėjimo tinkamai naudotis, prastos internetinės svetainės, didelės konkurencijos. Ką daryti tokiu atveju? Daugeliui verslų naudingiausias įrankis: SEO paslaugos.

Kaip turi atrodyti gera internetinė svetainė?

Angliškas terminas „landing page“ pasakantis, kaip turi atrodyti jūsų naujo verslo tinklalapis. Paprasta. Konkretu. Informatyvu. Neperkrautas dizainas. Landing pag’as – tai puslapis, kuriame yra konkrečiai apriboti lankytojo veiksmai. Jis gali užsisakyti arba išeiti lauk iš puslapio. Šie puslapiai iš tikrųjų naudojami kartu su “Google adwords” ar kitomis lankytojų srautą užtikrinančiomis platformomis. Pradedančiajam užtenka žinoti, tai, kad jeigu ir nenaudosite “Google” adwords’ų vertą orientuotis į “landing page” koncepciją. Bendrai kalbant internetinė svetainė turi būti suprantama ir vaikui ir vyresnio amžiaus žmogui. Juk vidutinio amžiaus vartotojai greitai gaudosi bet kokioje svetainėje. Pagrindas, kad ją suprastų kitos dvi grupės. Jeigu sugebėsite viską pateikti šiose rėmuose, tuomet pradėsite judėti tinkama linkme.

Ką reikia žinoti prieš perkant SEO paslaugas? 

SEO paslaugos duos didelę naudą, jeigu prieš jas pradedant teikti atliksite keletą veiksmų. Internetinei svetainei atliekant SEO optimizaciją, padidės iš paieškos sistemų atkeliaujančių lankytojų skaičius. Nepriklausomai nuo jūsų pasirinkto SEO paslaugų teikimo metodo, reikia stebėti statistika. Prieš pradedant teikti SEO paslaugas reikia įsidiegti “Google Analytics” įrankį. Jo pagalba matysite lankytojų srauto duomenis. Kiek lankytojų atkeliauja iš:

 • organinės paieškos – visi lankytojai atkeliaujantys iš paieškos sistemų;
 • persiuntimų – svetainės lankytojai, kurie atkeliauja iš kitų svetainių;
 • tiesioginių prisijungimų – lankytojai, kurie žino jūsų svetainės adresą ir tiesiogiai jungiasi per jį;
 • socialinių tinklų.

Fiksuojant duomenis svarbu žinoti tikslius skaičius ir jų procentinę išraišką bendrame sraute. “Google Analytics” gali smulkiau išskaidyti organinį srautą. Juk naudingiausia žinoti, pagal kokius raktinius žodžius ar kokie puslapiai atveda srautą.

Ar profesionalios SEO paslaugos naudoja blog’ą?

Blog’o rašymas internetinėje svetainėje ar jo už jos ribų teigiamai įtakoja internetinės svetainės reitingą paieškos sistemose. Jeigu blog’as rašomas internetinėje svetainėje, tuomet didinamas svetainės lankytojų pasitenkinimas ir vidutinis svetainėje praleidžiamas laikas. Kuo įdomesni blog’o pranešimai, tuo didesnė nauda svetainei. Atliekant SEO optimizaciją tai vienas iš komponentų, kuris gali būti naudojamas didinant domeno autoritetą. Blog’ą taip pat galima rašyti tam skirtose internetinėse platformose: blogger, medium, wix, webbly ar wordpress. Internete egzistuoja daug įvairių tinklapių siūlančių nemokamai susikurti savo tinklaraštį. Blog’o rašymas tokiose puslapiuose gali būti naudojamas kaip atgalinių nuorodų šaltinis. Pagrindinis kriterijus – kokybiškas turinys. Jeigu siekiama blog’ą naudoti kaip backlink’ų šaltinį, būtina pasirūpinti, kad į jūsų svetainę nukreipta nuoroda būtų apsupta kokybiško turinio.

Profesionalios SEO paslaugos 19

Kokias dažniausios blog’o rašymo klaidos?

 • Skubama parašyti straipsnius ir kenčia jų kokybė.
 • Nereguliariai rašomas blog’as.
 • Blog’o pranešimai neoptimizuojami „Google“ paieškai. Kiekvienas naujas blog’o pranešimui reikia atlikti SEO optimizaciją. Automatiškai ilgalaikėje perspektyvoje didinsite svetainės lankomumą.
 • Nesukuriama vidinių link’ų sistema tarp blog’o pranešimų.
 • Neišnaudojami socialiniai tinklai. Jeigu rašote blog’ą tuomet pasinaudokite įrankiais, kurie leidžia automatizuoti blog’o pranešimų sklaidą socialiniuose tinkluose. Taupysite laiką ir vienu metu jūsų naujas straipsnis bus paskelbtas visuose socialiniuose tinkluose.
 • Blog’o pranešimai neturi tikslo. Viename iš straipsnių, jau minėjome, kad jeigu rašote, kad rašyti – nustokite. Kiekvienas pranešimas turi turėti tikslą. Kokie gali būti tikslai: informuoti klientus apie naujus produktus ar paslaugas, paaiškinti klientams kaip spręsti tam tikras problemas, iškelti internetinį puslapį, pagal pasirinktą raktažodį, padidinti lankytojų praleidžiamą laiką svetainėje.

Sugalvokite tikslą. Prašykite kokybišką straipsnį ir įvertinkite ar įvykdėte nustatytą užduotį. Keletas internetinių platformų skirtų blog’o rašymui: blogas.lt, Blogger, Medium, LiveJournal, WordPress, Wix, Webbly, Hubpages, Edublogs, Webs, Pen.io, Buzzfeed, Evernote, Thedigitel, Instructables, Storify, Groundreport, Articlesbase, Change.

SEO agentūros ir SEO specialistai – kaip išsirinkti?

Paklausa internetinei reklamai, o kartu ir SEO paslaugoms nuolat didėja, tad svarbu mokėti išsirinkti tinkamus specialistus. Geriausias būdas – kalba apie faktus. Išsiaiškinkite kokius realius rezultatus pasiekė SEO specialistai? Išsamiai diskutuokite su SEO paslaugų tiekėjų, tegul paaiškina ką duos SEO paslaugos, kaip bus atliekamos. Susitikite su kelių agentūrų atstovais ir tikrai greitai suprasite, kokia yra specialistų kompetencija.

Prieš pradedant ieškoti SEO specialistų

 1. Atlikti darbai. Svarbiausias kriterijus pagal, kurį geriausia filtruoti šių paslaugų tiekėjus. SEO paslaugos nėra greitas procesas minimaliai 6-12 mėn. Kiekvienos SEO agentūros pasiekti rezultatai, rodo, kad ji ne pirmą dieną rinkoje. Paprašykite pateikti keletą atliktų projektų ir patikrinkite informaciją. Paskambinkite svetainės savininkams ir išsiaiškinkite kokia nauda iš SEO paslaugų. Juk neretai SEO “specialistai” skelbia, kad pasiektos TOP 1 pozicijos, tačiau raktažodžiai labai mažos konkurencijos. Iš jų naudos – 0,0001. Tokie pasiekimai gražiai atrodo atliktų darbų sąraše, tačiau kokia reali nauda? Ko nori klientai? A – daugiau pardavimų. B – daugiau skambučių. C – daugiau el.užklausų. D – didesnio organinio srauto. Jeigu SEO specialistų klientai gauna daugiau organinio srauto, daugiau skambučių, užklausų ar padidino pardavimus – tuomet pasiūlykite kavos ir nepaleiskite tokių specialistų.
 2. SEO auditas. Vienu metu kreipkitės į keletą agentūrų ir užsisakykite svetainės SEO auditą. Gavus ataskaitas lengvai matysite kurios SEO agentūros gyvena “Olimpe”, kurios pakeliui ir kurie SEO specialistai dar tik pradeda savo SEO karjerą.
 3. Ką reikia atlikti, kad Jūsų projektas pasiektų TOP 1 pozicijas? Tik nereikia klausytis pasakojimų, kad SEO specialistai negali garantuoti pozicijų, viskas priklauso nuo “Google” ir jie gali tik pasiekti pirmą paieškos puslapį. Dar SEO specialistai, gali pasakoti, kad jie naudoja “White Hat SEO”, todėl konkrečiai nežino kada pasieks rezultatus. Garantuoti, kad po 6, 12 ar 18 mėn bus rezultatas – privaloma. Bus pasakojančių, kad kitos SEO agentūros dirba pagal “Grey ar Back Hat SEO”, o tai gali privesti prie “Google” nemalonės. Dar vienas mitas. 99,9% visų SEO projektų naudoja tas “juodąsias” technologijas ir pažeidžia “Google” taisykles. Gi SEO straipsnio talpinimas elementariame SEO kataloge – dirbtinas nuorodų kūrimas. Gryniausias, taisyklių pažeidimas. Kodėl paieškos sistema neblokuoja visų? “Google” paieškai svarbiausia, kad TOP svetainėse vartotojai rastų tai, ko ieškojo. Kurkite nuorodas, bet pasirūpinkite, kad svetainėje būtų raktažodžius atitinkantis ir naudingas turinys.

Taigi, prieš pirkdami SEO paslaugas elkitės įprastai, taip kaip elgiatės pirkdami autoserviso paslaugas, drausdamiesi ar pirkdami NT. Analizuokite ir rinkitės geriausius.

Kokios klaidos daromos atliekant SEO optimizaciją?

Per mažai turinio ir jis nekokybiškas.

9 iš 10 svetainių trūksta turinio. Svetainėje patalpinti tekstai trumpi ir neįdomūs. Prašyti šabloniškai. Ši klaida sutinkama verslo paslaugų/prekių svetainėse ir internetinėse parduotuvėse. Prieš atlikdami SEO optimizaciją devynis kartus peržiūrėkite patį tinklapį. Internetinėje svetainėje ar e-shop’e kiekviename puslapyje turi būti pateiktas kokybiškas turinys. Didžioji dalis svetainių stokoja turinio, o kita dalis perkrauna svetainę nekokybišku turiniu. Šiuo metu gero turinio reikia ieškoti, jis sutinkamas retai ir jį pakeičia didelis nekokybiško, nenaudingo turinio srautas. Turinys, tai ne tik tekstai, tai fotografijos ir video. Ar tai įtakoja SEO? Kokybiškas ir tinkamai apipavidalintas turinys pirmiausia didiną lankytojų pasitenkinimą, kas tiesiogiai didina svetainėje praleidžiamą laiką ir kitus rodiklius. „Google“ paieškos sistema, nori patenkinti vartotojų poreikius. Kodėl ieškome paieškoje? Tam, kad kuo greičiau rastume atsakymus į mums rūpimus klausimus, patikslintume informaciją ar plėstume akiratį. Jeigu jūsų svetainėje yra naudingas, kokybiškas turinys, tai vienas didžiausių pliusų lemiančių aukščiausias pozicijas paieškos sistemoje.

Per didelė koncentracija į SEO.

Vis dažniau sutinkamas reiškinys, kuomet internetinė svetainė yra sukurta „Google“ paieškai, bet ne lankytojams. Over Optimized – SEO Geek’ų įprotis optimizuoti viskas kas įmanoma. Sutvarkyta internetinės svetainės struktūra, optimizuoti tekstai nėra blogai. Klaida daroma, kuomet persistengiama su SEO optimizacija. Jau ne kartą minėtas raktažodžių „Bold’inimas“, pabraukimas ar išryškinimas mažina norą skaityti. SEO specialistai taip įsijaučia į SEO, kad pamiršta svetainės lankytojus. Skaičiuojamos kiekvienos išeinančios nuorodos, bet svetainės tekstai paliekami be kokybiškos informacijos. Renkamos atgalinės nuorodos, bet svetainės tekstuose trūksta aukštos kokybės fotografijų. Ir kuomet svetainės tekstai, turinys sutvarkytas, pamirštama svetainę pritaikyti išmaniems įrenginiams. Profesionalios SEO paslaugos skiriasi nuo SEO Geek’ų darbo, nes išlaiko balansą, tarp SEO standartų vykdymo „Google“ paieškos sistemai ir svetainės lankytojų pasitenkinimo.

Profesionalios SEO paslaugos 18

Nekokybiški backlink’ai ir jų mažas kiekis.

Dar viena klaida, kuomet atgalinių nuorodų rinkimas priskiriamas būsimai “NASA” misijai į Marsą. Kiekvienas atgalinė nuoroda vertinama per didžiulį ir sunkų „Google“ patarimų prispaustą SEO specialisto filtrą. Nekokybiški backlink’ai – daugumos svetainių problema. Egzistuoja ir tokie puslapiai, kurie turi 99% sėkmingo projekto faktorių, tačiau tas 1% daro didelę įtaką. Per mažas atgalinių nuorodų kiekis iš skirtingų domenų. Klaidą, kuria daro SEO specialistai atlikdami SEO optimizaciją.

Blogas raktinių žodžių parinkimas.

SEO strategija lemia ar sėkmingas bus jūsų internetinis projektas. Vienas pagrindinių etapų kuriant SEO strategiją – raktinių žodžių parinkimas. Prieš nustatant į kokius raktinius žodžius orientuotis, būtina atlikti išsamią raktažodžių analizę ir sužinoti kiek ir kokių raktinių žodžių yra pasirinktoje srityje. Giminingi raktiniai žodžiai generuojantys mažą lankytojų srautą yra nepelnytai nuvertinami. Siekiant gauti maksimalią naudą iš paieškos sistemos reikia išnaudoti visus galimus raktinių žodžių variantus susijusius su jūsų produktu ar paslauga. 

Kaip renkamos atgalinės nuorodos?

Populiariausias būdas SEO straipsniai. Turinio kūrėjai parašo tekstus apie jūsų produktus, paslaugas ir patalpina tam tikrose svetainėse (SEO straipsnių kataloguose, blog’uose). Tai veikia, bet visur būtina užtikrinti aukštą kokybę. Tiek SEO tekstai, tiek SEO straipsnių katalogai turi būti kokybiški. Liaudiškai kalbant “Google” protinga. Ji greitai pamato kas yra tikra, o kas apgaulė.

Sekantis daug vertingesnis būdas, tai užsakomieji straipsniai. SEO specialistai, kartu su profesionalias straipsnių kūrėjais parašo išsamius tekstus ir patalpina naujienų svetainėse, specializuotose puslapiuose ir t.t.

Reklaminiai skydeliai – aktyvios nuorodos. Dar vienas būdas gauti naudingų nuorodų į savo svetainę. Vėl gi geriausia tai patikėti specialistams. SEO paslaugomis užsiimantys asmenys, įmonės žino: kur, kiek ir už kiek reikia talpinti.

NEREKOMENDUOTINA. Reikia vengti nuorodų katalogų. Rasite tikrai puslapių/šiukšlynų, kuriuose gausų kažkokių nuorodų į puslapius. Kas jomis naudojasi? Tikriausiai tie kas prižiūri tokius puslapius ir kas talpina. “Google” taip pat neįvertins tokių nuorodų.

Populiariausius įmonių katalogus už tam tikrą kaina galima išsipirkti aktyvia nuorodą, aprašymą apie įmonę ir t.t. Bet vėl gi naudos iš to mažai. Nebent tai būtų titulinis puslapis, o tai jau kainuos. Geriausia prieš pirkdami konsultuokitės su SEO specialistais. Parašykite laiškus keletui įmonių. Sužinosite ar verta pirkti, gal yra alternatyvų.

Socialiniai tinklai. Ar jie reikalingi atliekant SEO optimizaciją?

Profesionalios SEO paslaugos ir jų teikimo tikslas TOP 1 pozcijos. Keliant aukštus tikslus būtina protingai naudoti visus esamus įrankius. Socialiniai tinklai – vienas iš elementų, kurių naudojimas duoda naudą jūsų internetinei svetainei. Visi socialiniai tinklai dažniausiai turi aukšto autoriteto domenus, tad jie puikus backlink’ų šaltinis. Populiarinant „brand’ą“ socialinių tinklų naudojimas didina žinomumą ir bendrą informacijos kiekį internete. „Google“ paieškos sistemai svarbus faktorius, kiek bendrai, apie jūsų verslą, „kalbama“ internete. 

Kokius socialinius tinklus naudoti?

Tiek pradedantiesiems, tiek SEO specialistams nekils abejonių, kad pirmiausia reikia išnaudoti: Facebook, Google plus, Youtube, LinkedIn. Tai vieni populiariausių soc.tinklų. Egzistuoja ir tokie socialiniai tinklai, kurie yra specializuoti tam tikrai sričiai. Atliekant SEO optimizaciją geriausia naudoti kuo daugiau socialinių tinklų. Jų kiekis nepakenks jūsų svetainės reitingui paieškos sistemose. Tai vienas geriausių nemokamų atgalinių nuorodų šaltinių su puikiais DA, PA, MOZ RANK ir MOZ TRUST, TF, CF, DR rodikliais.

Profesionalios SEO paslaugos

Socialiniai tinklai:

 • Facebook.com – Didžiausias socialinis tinklas planetoje. Ačiū Markui Zuckerbergui už puikų produktą.
 • Youtube.com –  Naudojasi daugiau nei 70% Lietuvos interneto vartotojų. 
 • Google Plus – „Google“ korporacijos socialinis tinklas. Atliekant SEO optimizaciją privaloma registruotis.
 • LinkedIn – Didžiausias verslui skirtas socialinis tinklas. Daugiau nei 250 mln. vartotojų visame pasaulyje.
 • Twitter – Lietuvoje, tai nėra populiarus socialinis tinklas, tačiau atliekame SEO, tad naudosime, kaip atgalinių nuorodų šaltinį.
 • VK – Rusijos rinkai skirtas socialinis tinklas, kuris naudingas, kaip ir „Twitter’is“.
 • OK – „Odnoklassniki“ – Dar vienas socialinis tinklas iš kaimynės Rusijos.

Profesionalios SEO paslaugos į SEO strategiją įtraukia: Instagram, Flickr, Pinterest, Path, Tumblr, Reddit, Digg, Quora, Bizsugar, Delicious, Myspace, AngelList, Beyond, BBWO, Gust, MyOpportunity, Ryze, Upspring, Xing, Deviantart, Fotolog, Weheartit, Care2, Glocals, Frype, 500px.

Ar verta investuoti į SEO?

Viskas priklauso nuo veiklos, kuria užsiimate. Kokia konkurencija rinkoje? Kokia paklausa? Jeigu rinkoje keletas žaidėjų ir įvedus informaciją google.lt randate mažai puslapių, ženklas, kad nėra konkurencijos. Aišku, geriausia kreiptis į SEO paslaugos tiekėją su prašymų atlikti rinkos analizę. SEO specialistai pasitelkę “Google” įrankius, specialias programas greitai patikrins kokia konkurencija, kiek laiko reikės, kol jūsų svetainė pasieks TOP 1-3 pozicijas, kiek tai kainuos. Dar vienas svarbus momentas yra tai, kiek jūs vidutiniškai uždirbate nuo vieno kliento. Gal tai nemaži pinigai lyginant su investicija ir greitai gausite realią naudą.

Mitai apie SEO?

SEO atlikti gali tik SEO specialistai.

Pirmas mitas, kuris teigia, kad SEO gali atlikti tik SEO specialistai. SEO optimizaciją, mažos konkurencijos raktiniams žodžiams, gali atlikti nieko apie šias paslaugas nežinantis pilietis. Šiuo metu internete gausu informacijos ir pagalbinių įrankių, kurių dėka jūs lengvai sutvarkysite vidinį SEO. To pakanka, kad svetainė pasiektų aukštas pozicijas pagal mažos konkurencijos raktinius žodžius. Aišku, mažos konkurencijos raktažodžiai atneša ir mažai naudos. Profesionalios SEO paslaugos reikalingos, kuomet norite iškelti internetinę svetainę pagal aukštos konkurencijos raktinius žodžius. Tokie raktažodžiai generuoja didelius lankytojų srautus, tad į juos taikosi daug įmonių, prie kurių svetainių dirba SEO specialistai. Norint konkuruoti reikalingos žinios ir patirtis.

SEO pagrindas: surasti „stebuklingą“ raktažodį.

Profesionalios SEO paslaugos 14

Vienas didžiausių mitų. Daugelis įsivaizduoja, kad vienas aukštos konkurencijos raktažodis duos didelį lankomumą ir tikslinius klientus. SEO efektyvumą lemia gera SEO strategija. Raktinių žodžių parinkimas – vienas svarbiausių momentų. Norint gauti didelę naudą iš SEO paslaugų reikia pasirinkti ne vieną raktinį žodį. Kuo daugiau, tuo geriau. Praktika rodo, kad mažos konkurencijos, bet tiksliniai raktažodžiai dažnai atneša labai daug realios naudos. Pvz. Pagrindinis raktinis žodis “Plastikiniai langai Kaune”. Atliekant SEO optimizaciją šiam raktiniam žodžiui, taip pat įtraukiami giminingi raktiniai žodžiai: plastikiniai langai Kaune kaina, plastikiniai langai Kaune kainos, plastikiniai langai Kaune akcijos, plastikiniai langai Kaune atsiliepimai, pigiausi plastikiniai langai Kaune ir pigūs plastikiniai langai Kaune. 

SEO paslaugos užtrukta tik kelis mėnesius. 

Profesionalios SEO paslaugos gali iškelti raktinius žodžius per 6-12 mėn. SEO paslaugų terminas priklauso nuo raktažodžių konkurencijos, jų kiekio, internetinės svetainės kokybės. SEO paslaugos nėra greitas procesas. SEO strategija planuojama keliems metams į priekį, todėl ieškantiems greito efekto, geriau orientuotis į „Google adwords“ reklamą.

Profesionalios SEO paslaugos

Svarbiausia daug kokybiškų backlink’ų.

Atliekant SEO optimizaciją atgalinės nuorodos, jų kokybė, kiekis yra svarbus, bet ne pagrindas. Tai viena iš sėkmingos SEO strategijos dalių. Pirmoje vietoje yra internetinė svetainė ir jos vidinis turinys.

Išeinančios nuorodos kenkia svetainei. 

Dofollow, nofollow – tai nuorodų tipas. Pirmasis – paieškos sistemos robotams rodo, kad šią nuorodą reikia fiksuoti. Antrasis – nereikia. Jeigu iš jūsų svetainės iškeliauja tik “nofollow” tipo išeinančios nuorodos, o svetainė gauna daug išorinių “dofollow” backlink’ų. „Google“ paieškai aiškiai rodote, kad jūsų projektas yra nenatūralus ir dirbtinai sukuriama jo vertė. Rekomenduotina, kuriant svetainės turinį naudoti “dofollow” išeinančias nuorodas ir nebijoti, kad domenas suteikia naudą kitai svetainei. SEO profesionalai žino, kad tai yra tik mažas elementas, kuris turi mažai įtakos projekto sėkmei paieškos sistemose.

Svarbiausia kurti kokybišką turinį.

Turinys, kuris nėra optimizuotas paieškos sistemai neduos didelės naudos. Geriausia sujungti kokybišką turinį ir profesionalų vidinį SEO. Atliekant SEO optimizaciją nėra vieno svarbiausio elemento. Tiek turinys, tiek vidinis SEO ar išorinis SEO yra svarbūs. Norint pasiekti aukštus rezultatus, reikia visus darbus atlikti kokybiškai neišskiriant nė vieno iš jų.

SEO specialistai negali garantuoti pozicijų “Google” paieškoje. 

Vienas iš didžiausių mitų apie SEO paslaugas. Ką kalba SEO Geek’ai:

Profesionalios SEO paslaugos 15

„SEO specialistai negali garantuoti TOP 1 pozicijos pasirinktai frazei.“

SEO Geek’ai tikrai negali garantuoti TOP 1 pozicijos. Garantuoti TOP 1 poziciją pasirinktai frazei gali SEO specialistai ir profesionalūs SEO specialistai. Norint klientui garantuoti pastovią internetinės svetainės poziciją pagal norimą raktažodį, SEO specialistai turės reguliariai stebėti konkurentus ir reikiamu metu didinti internetinės svetainės atgalinių nuorodų kiekį ar tobulinti internetinės svetainės turinį. Sprendimo variantų gali būti daug. Pagrindas, kad norint suteikti tokią paslaugą, reikės koncentruotis ir profesionaliai atlikti savo darbą. Tikrų tikriausias mitas, siekiant klientams pateikti SEO paslaugos, kaip jau ne kartą minėtą „NASA kelionę į Marsą“.

„SEO specialistai negali garantuoti natūralaus lankytojų augimo.“

SEO specialistai gali garantuoti tikslinių lankytojų iš paieškos sistemų prieaugį. Norint padidinti internetinės svetainės lankytojų srautus atkeliaujančius iš organinės paieškos, bus reikalinga ilgalaikė SEO strategija. Kokybiškas turinio kūrimas ir aktyvus išorinio SEO atlikimas.

„Jeigu SEO specialistai garantuoja TOP pozicijas, turite sunerimti.“

Tikriausiai kuomet kreipiamės į statybos bendrovę, nesitikime išgirsti: “Stengsimės statyti namą, dėsime visas pastangas, esame statybos specialistai, tačiau ne nuo mūsų priklauso ar namą pastatysime. Egzistuoja rinka, orai, naftos kainos nuo daugelio faktorių priklauso ar pabaigsime stogo dengimo darbus ar ne”.  Tokie teiginiai skamba absurdiškai. Natūraliai kyla klausimas, ką perka klientai? Jeigu SEO specialistai negali garantuoti TOP pozicijų, kam jie reikalingi. Profesionalūs SEO specialistai privalo garantuoti TOP pozicijas ir žinoti kiek laiko užtruks, kol jas pasieksite. Priešingu atveju klientas moka už darbą be aiškaus rezultato.

Ko negali SEO specialistai? SEO specialistai negali greitai iškelti internetinės svetainės. Negali įtakoti „Google“ sistemos veikimą.  SEO paslaugos užtrunka nuo 6-8 mėn. arba daugiau nei 12 mėn. Viskas priklauso nuo internetinės svetainės, jos kokybės, naujas ar senas projektas, raktažodžių konkurencijos ir SEO konkurentų veiksmų.

Garantuoti greitą rezultatą tikrai nerealu, tačiau užtikrinti, kad po tam tikro laikotarpio bus rezultatas – privaloma.

Profesionalios SEO paslaugos iš kur backlink’ai? Kaip generuojamos atgalinės nuorodos?

Pirmiausia privalote sutvarkyti pačią internetinę svetainę: parašyti kokybiškus tekstus, profesionaliai atlikti vidinį SEO ir tik tuomet keliauti į išorinį SEO. Atliekant SEO optimizaciją, atgalinės nuorodos – 50% darbo.

Kokias backlink’ų rinkimo strategijas naudoja SEO profesionalai?

Strategijos pasirinkimas priklausys nuo internetinės svetainės kokybės. Kuo ji geresnė, tuo didesnė laisvė atgalinių nuorodų rinkimui. „Google Analytics“ sistemoje galima išskirti tris pagrindinius faktorius: atmetimo rodiklis, vidutinis svetainėje praleidžiamas laikas ir kiek procentų lankytojų „sugrįžta“ atgal į tinklapį. Kodėl svarbūs šie parametrai? Vizualiai internetinė svetainė gali atrodyti puikiai, patys perskaitysime tekstus ir galvosime, kad šioje vietoje taip pat viskas sutvarkyta, tačiau norint matyti lankytojų reakciją reikalingas objektyvus įvertinimas. „Google Analytics“ ir šios sistemos pateikiama statistika – geriausias būdas sužinoti kokia reali padėtis. Kaip turi atrodyti „geros“ svetainės statistika?

 • Atmetimo rodiklis nuo 25% iki 40% – rodo, kad svetainės turinys yra puikus.
 • 2-3 min. – svetainėje praleidžiamas laikas. Lankytojų praleidžiamas laikas labai priklauso nuo veiklos srities. 2-3 min – bendras standartas.
 • Sugrįžtantys lankytojai – daugiau nei 20%.

Profesionalios SEO paslaugos

Kuo, tai, susija su atgalinių nuorodų rinkimu? Peržiūrėjus statistiką ir matant, kad internetinės svetainė yra „gyvybinga“, galima naudoti įvairesnias baclink’ų rinkimo strategijas.

Pradedant atgalinių nuorodų kūrimą pirmiausia išanalizuokite konkurentus. Pasinaudokite minėtomis programomis ar svetainėmis ir elementariai sukurkite tą patį, ką turi konkurentai. Nepamirškite, kad viskas turi būti daro protingai, priešingu atveju „Google“ gali nepatikti staigus atgalinių nuorodų augimas.

Atgalinių nuorodų šaltiniai:

Specializuoti naujienų puslapiai. Daugelyje sričių egzistuoja tokios svetainės. Statyboje – musunamai.lt, supernamai.lt, statybajums.lt ir t.t. Atliekant SEO optimizacija JAV, Vokietijoje ar Latvijoje – pirmiausia suraskite tokias internetines svetaines ir gaukite atgaline nuorodą. Tokie puslapiai turi aukštą autoritetą ir bus vieni naudingiausių backlink’ų. Galimybės šioje vietoje didelės. Galima talpinti mokamą straipsnį, reklaminį skydelį arba užsiimti „Guest posting’u“, kas puikiai veikia Vakaruose. Ką reiškia šis terminas? Parašote itin kokybišką straipsnį ir jis nemokamai talpinamas. Svetainių, blog’ų savininkams, tai yra naudingas turinio gavimo būdas.

Naujienų svetainės: 15min.lt, delfi.lt, alfa.lt, lrytas.lt, tv3.lt, diena.lt ir t.t.

Socialiniai tinklai. Naudojami tradiciniai ir specializuoti socialiniai tinklai verslui. Keletas populiariausių: Facebook, Youtube, Google plus, LinkedIn, Twitter, VK, OK, Instagram, Flickr, Pinterest, Path, Tumblr, Reddit, Digg, Quora, Bizsugar, Delicious, Myspace, AngelList, Beyond, BBWO, Gust, MyOpportunity, Ryze, Upspring, Xing, Deviantart, Fotolog, Weheartit, Care2, Glocals, Frype, 500px.

Blog’o ar post’ų rašymas: blogas.lt, Blogger, Medium, LiveJournal, WordPress, Wix, Webbly, Hubpages, Edublogs, Webs, Pen.io, Buzzfeed, Evernote, Thedigitel, Instructables, Storify, Groundreport, Articlesbase, Change.

Profesionalios SEO paslaugos

Verslo skelbimų svetainės: Verslopaieškos.lt, Traders.lt, Versloidėjos.lt  

Skelbimų svetainės: Skelbiu.lt, Skelbimai.lt, Plius.lt, Alio.lt…

Įmonių katalogai: rekvizitai.lt, visalietuva.lt, info.lt, spec.lt, on.lt, de2.lt, 1588.lt, yelp.com, europages.com, web-directories.ws/Regional/Europe/ ir t.t.

SEO straipsniai talpinimas SEO straipsnių kataloguose: lpj.lt, klk.lt, postdoc.lt, zavesys.lt, nuolaidubumas.lt, shorts.lt, atverk.lt, facebookas.lt, asmama.lt, dainralfasgym.lt, jetis.lt, mtztraktoriai.lt, seospecialistas.lt, vakoil.lt, lifeformusic.lt, vakarudievai.lt, aprangagamtai.lt, straipsniai.org, kaskazino.lt, manoverslas.info, manoprekes.lt, pigisvetaine.lt, greenstore.lt, arbatosklubas.lt, skelbsim.lt, victoriasecret.lt, buses.lt, rojaussodas.lt, addlistsite.lt, madatau.lt, laikas24.lt, ranka.lt, man.lt, straipsniai.bcon.lt, fanas.net, undp.lt, straipsniudirektorija.lt, dienostema.lt, aprangagamtai.lt, solos.lt, s-i.lt, darna.lt, seku.lt, danet.lt, helmeta.lt, euro-2012.lt, parex.lt, lzub.lt, ciurlioniopaveldas.lt, mg-solutions.lt, skrynia.lt, culturelive.lt, isfnr2013.lt, goatymood.lt, nse.lt, hipermanija.lt, agpia.lt, lzub.lt, kapucinai.lt, diplomatenai.lt, socrates.lt, innovationfestival.lt, vvi.lt, juodashumoras.eu, e-lietuva.net, kaveikiavaldzia.lt, dieta24.lt, leonardo.lt, imatrix.lt, nsajunga.lt, psychotherapy.lt, piezo.lt, sbturtofondas.lt, rusdrama.lt, pramogu-bankas.lt, pelenesbaldai.lt, autoads.lt, elabas.lt, globalcompact.lt, nabukas.lt, pedagogika.lt, ssvm.lt, ievosnuomone.lt, darbaz.lt, atkirta.lt, denmark.lt, ksrf.lt, kunigunda.lt, vjrt.lt, dki.lt, llj.lt, straipsniu-katalogas.info, lgitic.lt, lvmt.lt, runbel.lt, drumclub.lt, geroszinios.lt, lsas.lt, lfcc.lt, hpi.lt, hotbox.lt, drakan-mu.lt, apiekalba.lt, velreklama.lt, electron.lt, vakareliuliutas.lt, investicijucentras.lt, kaunovista.lt, alh.lt, knit.lt, lietuviskatv.lt,  generation-europe.lt, sapl.lt, topfm.lt, gigabit.lt, topreceptai.lt, 100sports.lt, durniuok.lt, olimpineakademija.lt, fabai.lt, n-t.lt, lrf.lt, ssg.lt, asmadinga.lt, nona.lt, gta-city.lt, viluja.lt, mcdiamond.lt, serv24.lt, b2g.lt, manolaisvalaikis.lt, kaunoradijas.lt, tlp.lt, ekstremalu.lt, vilniusbk.lt, pvic.lt, ieskau-darbo.lt, telenormedia.lt, ntplatformos.lt, astra-club.lt, margospievos.lt, urbanation.lt, blogeriai.lt, utenaregion.lt, castguitars.lt, relaxinfo.lt, ajau.lt, mlrt.lt, mondeoclub.lt, pentaxklubas.lt, verslogalia.lt.

Page Authority, Domain Authority, Moz Rank tikrinimo įrankis: http://www.seoreviewtools.com/bulk-seomoz-authority-checker/ Nepamirškite, kad renkantis atgalinių nuorodų šaltinius reikia įvertinti daugiau rodiklių: TF, CF, DR. 

SEO straipsnių rašymo ir talpinimo paslaugos:

Backlink’ų rinkimas – Grey Hat SEO, Black Hat SEO strategijos, tad prieš naudodami pasitarkite su SEO profesionalais, kad nepakenktumėte internetinės svetainės reitingui paieškos sistemoje. Svarbu žinoti kiek backlink’ų reikia internetinei svetainei, kas kiek laiko sukurti naujas nuorodas ir kokius šaltinius naudoti.

TOP 15 knygų apie SEO optimizaciją, kurias verta perskaityti

Knygos apie SEO bus naudingos tiek profesionalams, pažengusiems ar pradedantiesiems. Sužinokite seo specialistų patarimus, kaip tinkamai atlikti internetinės svetainės optimizavimą. 

SEO Like I’m 5: The Ultimate Beginner’s Guide to Search Engine Optimization.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO for Growth: The Ultimate Guide for Marketers, Web Designers & Entrepreneurs.

Knygos apie SEO

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

The Art of SEO.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

Google Semantic Search: Search Engine Optimization (SEO) Techniques That Get Your Company More Traffic, Increase Brand Impact, and Amplify Your Online Presence.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

Optimize: How to Attract and Engage More Customers by Integrating SEO, Social Media, and Content Marketing.

Knygos apie SEO

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO Fitness Workbook: 2017 Edition: The Seven Steps to Search Engine Optimization Success on Google.

Knygos apie SEO

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO 2017: Search Engine Optimization for 2017.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO 2017: Learn search engine optimization with smart internet marketing strategies.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

Tactical SEO: The Theory and Practice of Search Marketing 1st Edition.

Knygos apie SEO

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO Expert Strategies.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO for Content Writers and PR Pros.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO: Marketing Strategies to Dominate the First Page.

Knygos apie SEO

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO King: How I Built My Blogging Empire.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

Fifty SEO Ideas: Free Tips, Secrets, and Ideas for Search Engine Optimization.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

SEO Step-by-Step.

Knygos apie SEO

Įsigykite dabar: http://amazon.com

Kaip SEO profesionalai rašo tekstus svetainėms?

Internetinės svetainės tekstai pirmiausia turi būti naudingi lankytojams. Ką reiškia naudingi? Toli gražu, tai ne tik išsamus produkto ar paslaugos aprašymas. Ne visuomet lankytojus tai domina. Vienas geriausių būdų suprasti ko nori klientai – pasikalbėti su pardavimo vadybininkais. Šie žmonės turės ką papasakoti. Išsiaiškinkite kokie dažniausi klausimai, kokios problemos kamuoja klientus. Pasinaudokite forumais ir paieškokite informacijos apie savo prekes. Sužinokite ko ieško, kas patinka, ką vertina pirkėjai. Jeigu svetainėje ilgą laiką rašomas blog’as, reikia peržiūrėti „Google Analytics“ duomenis ir išsiaiškinti kuriuose blog’o post’uose praleidžiama daugiausiai laiko. Tai dar vienas iš būdų, sužinoti ko reikia tinklapio lankytojams.

Profesionalios SEO paslaugos

Supratus apie ką reikia rašyti, metas keliauti į „Google Keyword planner“. Būsimas ar perdaromas tekstas turi būti optimizuotas pasirinktam raktiniam žodžiui. „Google“ įrankyje surinksime visus giminingus raktinius žodžius, kuriuos panaudosime tekste. Ką reiškia giminingi raktažodžiai? PVZ. Puslapio tekstas orientuojamas į raktinį žodį „Virtuvės baldai“. Šiuo atveju giminingi raktažodžiai: „Virtuvės baldai kaina“, „Geri virtuvės baldai“ ir t.t. Raktinių žodžių kombinacijos, kuriuose naudojamas pagrindinis raktažodis.

Raktinių žodžių paieškai pasinaudokite: „Google Keyword planner“, „Ubersuggest“, „Kwfinder“, „Wordstream“, „Serps keyword tool“ ar „Semrush“. Naudojant keletą įrankių, gausite didesnį raktinių žodžių kiekį. Juk „Google“ paieškoje kiekvieną dieną įvedamos naujos raktinių žodžių kombinacijos. Dar viena būdas – paieškos laukelyje įvesti raktažodį ir sistema pateiks dažniausiai ieškomas kombinacijas. Prieš tai darant išvalykite naršyklės naršymo istoriją ir atjunkite „Google“ account’ą.

Rašant tekstą internetinės svetainės puslapiui pateikite tai, ko reikia lankytojams ir optimizuokite tekstą naudojant raktažodžių kombinacijas. Jeigu parašysite kokybišką tekstą, ilgainiui puslapis bus randamas pagal pagrindinį raktažodį ir pagal giminingus. Elementariai, padidinsite auditoriją.

SEO terminologija: white hat, grey hat, o gal black hat?

Tiems, kas pirmą kartą susidūrė su SEO terminologiją, paaiškiname.

“White Hat SEO” – SEO paslaugos atliekamos naudojant natūralios atrankos principą. Internetinei svetainei atliekama vidinė optimizacija ir visas dėmesys skiriamas kokybiško turinio kūrimui. “White Hat SEO” strategija nenumato stiprių darbų už svetainės ribų. T.y. Išorinis SEO nėra atliekamas. Nėra perkamos atgalinės nuorodos, nėra renkamos nuorodos ir t.t. Vieninteliai veiksmai, kurie atliekami internete – sukurto kokybiško turinio reklamavimas. Tačiau ir reklamuoti reikia tinkamai, kad nepažeistumėte “Google” taisyklių. Ši SEO strategija skirta tiems projektams, kurie turi daug laiko ir niekur neskuba. Svetainės iškėlimas gali užtrukti metus, du ar net tris. Tai ilgalaikio skaitmeninio marketingo strategija. Dažniausiai tokį SEO paslaugų teikimo metodą gali sau leisti didelės kompanijos. Išskirtinio turinio kūrimas kainuoja. Skiriamas didelis biudžetas idėjų generavimui, analizei ir kūrybai. Naudojant šią strategiją jūs viską vykdote pagal “Google” nustatytas taisykles. Ilgalaikėje perspektyvoje – tai esamų ar būsimų rinkos lyderių strategija.

Šaltinis: http://blogoscoped.com

“Grey Hat SEO” – ne balta kepurė, bet ir ne juoda. Naudojant šią SEO strategiją, pradedamos laužyti “Google” taisyklės. Kaip ir “White Hat SEO” strategijoje, kuriamas kokybiškas turinys, tačiau dar dirbama ir už svetainės ribų. Renkamos atgalinės nuorodos. Kas nėra daroma – nenaudojamos programos backlink’ų generavimui. Jeigu geriau peržvelgtumėte internetines svetaines ir išanalizuotumėte jų naudojamas SEO strategijas, tai didžioji dalis patektų į šią skiltį.

Šaltinis: http://socialmetricspro.com

“Black Hat SEO” – pagal “Google” sistemos taisykles, jeigu perkate atgalines nuorodas – jūs naudojate būtent šią strategiją. Taip pat įvairių programų naudojimas, teksto ar nuorodų paslėpimas viskas, kas daroma siekiant greito efekto – priskiriama “Black Hat SEO” Ar tai reiškia, kad internetinė svetainė nebus TOP 1 pozicijoje? Ar “Google” išmes tinklapį iš paieškos sistemos? Viename iš daugelio gerų “Searchenginewatch.com” straipsnių protingai rašoma – tai tik strategija. Klausimas kaip jūs ją naudosite? Daug pasaulinių kompanijų naudoja šią SEO strategiją ir sėkmingai dirba kiekvieną dieną. Taip, kai kurie SEO specialistai pasakytų, kad tokias internetines svetaines naujas “Google” pingvinas numes į trečią, ketvirtą puslapį. Bet realybėje ne visuomet taip vyksta. Vienas pagrindinis momentas, kad nepriklausomai kokią SEO strategiją pasirinksite, pirmiausia turite kokybiškai sukurti pačią svetainę. Paruošti normalų turinį ir tuomet jau nuo patirties priklauso kokią strategiją geriausia naudoti.

Kokios SEO strategijos naudojamos?

SEO paslaugos naudoja visas egzistuojančias SEO strategijas ir žinoma, kuria naujas. Daugelis galvoja, kad „White Hat SEO“ strategija yra vienintelis teisingas pasirinkimas. Klausimas: kodėl ši strategija taip retai naudojama? Peržvelkime Europos šalių interneto erdvę ir pamatysime, kad kokybiško turinio kūrimas yra retas reiškinys. Juk šios strategijos kertinis akmuo – turinys. Visi dirba išorėje. O tai, jau ne „White Hat SEO“…

Kodėl pradedame nuo skambiausios terminologijos? Per dažnas, tokių terminų naudojimas, nesuprantant jų reikšmės, klaidina tiek naujus klientus, tiek pačius SEO specialistus. Profesionalios SEO paslaugos tuo ir skiriasi, kad klientams pateikiama išsami informacija: kas daroma, kaip daroma ir vartojama tikslinga terminologija.

Prasidėjo nauji metai ir visuose SEO naujienų portaluose pasipylė straipsnių lavina apie geriausias SEO strategijas. Pasaulinės SEO kompanijos nustato gaires, pagal kurias žaisime artimiausius dešimt metų. Kokie pokyčiai laukiSEO rinkos? „Google“ auga ir darosi protingesnė. Jau n-kartų vartotas teiginys – „Turinys yra Karalius“ įgaus vis didesnę reikšmę. „Google“ korporacija tobulina paieškos robotų darbą ir tokios SEO strategijos, kuriose naudojami „fake“ link’ai ateityje turės vis mažesnę įtaką. SEO straipsnių rašymas ir jų talpinimas SEO „kataloguose“ artimiausioje perspektyvoje duos vis mažesnę naudą, tad kaip jau supratote, reikės pradėti kurti turinį.

Kokybiško turinio kūrimas viena geriausių SEO strategijų. Kas yra tas kokybiškas turinys? Apie jį tiek daug kalbama, kad sunku suprasti kas yra kokybiška, o kas tik šiaip sau. Jau daug puslapių turi savo blog’us ir kai kuriuose net reguliariai talpinama nauja informacija. Ar ten kokybiškas turinys? Geriausias instrumentas parodantis ar Jūsų kuriamas turinys yra „Cool“ – Google Analytics. Koks vidutinis laikas, kurį lankytojai praleidžia svetainėje? Šioje vietoje ir išsiskiria profesionalios SEO paslaugos, nuo bendrų SEO paslaugų. Internetinės svetainės tekstai ir blog’as privalo didinti svetainėje praleidžiamą laiką. Itin kokybiškas turinys gerina domeno autoritetą (DA), o tai ateityje turės vis didesnę reikšmę.

Naudokite SEO profesionalų strategiją – kurkite kokybišką turinį, optimizuokite jį paieškai ir pritraukite tikslinių lankytojų srautus.

14 patarimų – Ko negalima daryti atliekant SEO optimizaciją?

Nusprendus internetinei svetainei atlikti SEO optimizaciją rasite daug informacijos, tačiau dažnai ji prieštarauja viena kitai. SEO paslaugos ir jų atlikimo technikos skiriasi Lietuvoje, Rusijoje ar Amerikoje. Todėl, tai kas veikia JAV – čia gali neduoti naudos. Skiriasi ir paieškos sistemos google, bing ar yandex pagal skirtingus kriterijus reitinguoja internetines svetaines. Apžvelkime, ko tikrai negalima daryti:

 1. Negalima persistengti su raktinių žodžių kiekiu puslapių meta ir title aprašymuose.
 2. Negalima talpinti užrašo “Informacija ruošiama”. Nekurkite puslapio, kol neturite turinio.
 3. Negalima paslėpti tekstą, nuorodas.
 4. Negalima pirkti atgalinių nuorodų, prieš tai neįvertinus puslapio: PA, DA, MOZ, TF, CF, DR, Lankomumo, Turinio.
 5. Negalima talpinti kopijuotą turinį.
 6. Negalima dublikuoti turinį skirtingose svetainėse.
 7. Negalima talpinti per daug vidinių nuorodų tekste.
 8. Negalima spam’inti nuorodas forumuose, blog’uose, socialiniuose tinkluose. Bet koks spam – kenkia.
 9. Negalima talpinti nuorodų atgalinių nuorodų kataloguose.
 10. Negalima naudoti domeno, kuriame yra per daug raktinių žodžių. 
 11. Negalima kuriant atgalinių nuorodų tinklą, naudoti vienodą anchor tekstą.
 12. Negalima footer zonoje talpinti sąrašą iš raktinių žodžių.
 13. Negalima footer zonoje talpinti daug išeinančių nuorodų.
 14. Negalima pirkti ir talpinti prastos kokybės SEO tekstus.

O ką galima daryti?

 1. Kurti unikalų turinį. Rašykite naudingus straipsnius. Prieš rašydami tekstą, pagalvokite ar jis tikrai naudingas jūsų svetainės lankytojui. Šabloninės produktų, paslaugų apžvalgos jau visiems atsibodo.
 2. Pirkti atgalines nuorodas. Atliekant pirkimą reikia būtinai įvertinti parduodančios svetainės duomenis. Koks turinys? Koks lankomumas? Kiek laiko egzistuoja svetainė? Be abejo, pirmiausia atsižvelgti į PA, DA, MOZ, TF, CF, DR, IP.
 3. Pirkti ir talpinti kokybiškus SEO straipsnius. Kokie tekstai kokybiški? Toks tekstas, kurį skaitytumėte patys. Įsivaizduokite, kad kiekvieną rytą paštininkas pristato laikraštį, kuriame SEO tekstai. Ar skaitytumėte? SEO straipsnis turi būti įdomus, turėti turinį.

7 SEO patarimai analizuojant konkurentus. SEO paslaugos – atlieku pats! 

Juk pirma svetainė “Google’je” pasiima daugiausiai lankytojų?

SEO – tai, kaip gera knyga. Pradžioje skaitosi sunkiai, jau galvoji, kad nieko įdomaus, tik žiūrėk ties n-uoju puslapiu supranti, kad jau pamiršai pavalgyti, ką tik prasidėjusi diena baigėsi, o skaityti norisi toliau… Kiekvienas įvykdytas projektas atskleidžia naujus būdus, leidžiančius dar greičiau, dar efektyviau atlikti SEO optimizaciją.

Šiandien, kalbėsime apie situaciją, kuomet X klientas žino ko jis nori. Nustatyti tikslai, kuriuos reikia pasiekti. Prieš pradedant SEO darbus atliekamas SEO auditas. Gavus rezultatus sukuriama ilgalaikė SEO strategija.

Atliekant SEO auditą išsiaiškinama dabartinė optimizacijai paruoštos svetainės būklė. Svarbu tiksliai nustatyti su kokiu projektu reikės dirbti. Žinant realią esamą padėti, galima suprasti kiek ir kokių užduočių reikės įvykdyti.

Kaip išsiaiškinti ką veikia konkurentai ir jų skaitmeninio marketingo agentūros?

Ką jie planuoja?

Keliaujame prie SEO konkurentų analizės.

1.

Pagal raktinius žodžius, kuriuos planuojame kelti paieškoje, surenkame konkuruojančių svetainių sąrašą. Kuo daugiau, tuo geriau. Pereikime pirmus du puslapius. Turint duomenis, metas pradėti internetinių svetainių analizę.

2.

Kuomet atliekamos SEO paslaugos, svarbiausias kriterijus yra turinys. Peržiūrime visas internetines svetainės. Kiek iš jų turi kokybišką turinį? Kaip tas turinys paruoštas? Palyginame su X projekto internetinės svetainės turiniu. Reikia papildyti, o gal iš naujo paruošti. Svarbūs ne tik tekstai, bet ir pats turinio apipavidalinimas. Kaip jis skaitosi? Kokios mintys kylą jį perskaičius? Ar jis naudingas svetainės lankytojams? 

3.

Dizainas. Jeigu internetinėje svetainėje pateiktas kokybiškas turinys, gražiai apipavidalintas, tinklapis patogus naudojimui, tačiau prastas dizainas. Tokia svetainė turi didelį minusą. Šiandien, interneto vartotojai yra išlepinti ir jie su kiekviena diena vis labiau vertina kokybę. Peržiūrime mūsų SEO konkurentų internetines svetaines ir išsiaiškiname kiek iš jų gali pretenduoti į gerą dizainą. Atliekant analizę puikiai matosi, kokie projektai yra tikrai blogi ir kaip nereikėtų daryti.

4.

Internetinės svetainės valdymas. Svarbus kriterijus, kaip svetainė valdoma planšetėje, išmaniajame telefone, kompiuteryje.

5.

Ar tarp SEO konkurentų yra SEO Geek’ų? Kaip juos atpažinti? Užėjus į internetinę svetainę iškarto matosi, kad ji paruošta “Google” sistemai, o ne vartotojams. Turinys parašytas skaičiuojant kiekvieną žodį, prideda daug vidinių nuorodų. Tokie puslapiai serga “Optimizatofobija”. Liga pasireiškia tuo, kad bijoma, jog svetainėje ne viskas optimizuota. Kodėl verta juos aptikti? 1. Žinosime, kaip negalima daryti. 2. Atliekant SEO konkurentų backlink’ų analizę, skirsime jiems daugiau dėmesio. Dažnai, tokie puslapiai turi daug švarių ir gražių atgalinių nuorodų, kurias galėsime susirinkti ir mes.

SEO Geek’ai sergantys “Optimizatofobija”

6.

Pagal kiek raktinių žodžių optimizuojasi pagrindiniai SEO konkurentai. Planuojame užimti TOP 1 poziciją. Išanalizuojame pirmas TOP 5 internetines svetaines. Peržiūrime jų vidinius puslapius, atliekame daug paieškos užklausų su skirtingomis raktažodžių kombinacijomis. Kodėl tai svarbu? Matysime, kaip kokybiškai paruošti svetainės SEO tekstai. Kalbame apie pagrindinio raktažodžio variacijas. Jeigu norime optimizuoti svetainę pagal raktinį žodį “Baldai”, tuomet ar svetainė randama pagal “Baldai Vilniuje”, “Baldai Kaune”, “Baldai internetu”. Jeigu TOP pozicijų konkurentai taip pat rodomi pagal šiuos raktažodžius, bus sunkiau juos aplenkti. Jeigu nerodomi, tuomet kuo skubiau užimsime šias pozicijas. Kodėl tai naudinga? Gausime papildomą tikslinių lankytojų srautą ir parengsime raktinių žodžių palaikymo komandą. Pradėjus rimtai kovoti dėl pagrindinio raktinio žodžio, daugelis SEO konkurentų atidarys savo amunicijos sandėlius ir išleis papildomus SEO straipsnius, atgalines nuorodas. Projektas X turės jau seniai paruošta raktažodžių palaikymo komandą, kurios pagalba lengvai kilsime paieškoje. “Google” vertina bendrą internetinės svetainės randamumą paieškoje  ir organinės paieškos lankytojų srautą.

7.

Atgalinių nuorodų analizė. Kiek SEO konkurentų analizuoti? Viskas priklauso kokius rezultatus norime pasiekti. Projektas X orientuojasi į TOP 1 pozicijas, tad analizuosime 20-30 internetinių svetainių. Naudosime “Grey Hat SEO” strategiją. Kaip jau minėjome, pirmiausia sutvarkysime internetinę svetainę, paruošime kokybišką turinį ir tik tuomet pereisime prie išorinio SEO. 

Tarptautinis SEO. Vienas ar keli domenai?

Didiname CTR – Kaip parašyti meta, titlte aprašymus? 

Kam reikalingi meta, title aprašymai?

Internetinės svetainės puslapių “meta”, ‘title” aprašymai paieškos sistemoms parodo, kokia informacija yra tam tikrame puslapyje. Tiek paslaugų svetainėje, tiek el.parduotuvėje kiekvienas atskiras puslapis, produktų kategorija privalo turėti unikalų “meta” ir “title” aprašymą. 

Taip nedarykite.

 • Rašydami “meta”, “title” aprašymus nenaudokite daug skirtingų raktinių žodžių. “Google” paieškos sistemai bus sunku suprasti, kaip tinkamai pozicionuoti puslapį paieškoje. 
 • Nerašykite “banalių” aprašymų. Kiekvienas “meta”, “title” puslapio aprašymas turi išsiskirti iš konkurentų ir pritraukti paieškos sistemos vartotojų dėmesį. 

Stebuklingi žodžiai.

Kiekvienas vartotojas jau seniai mato tradicinėje reklamoje naudojamus žodžius: Akcija, Išpardavimas, Nuolaidos, iki 75% ir t.t. Rašant puslapių “meta”, “tilte” naudokite šiuos žodžius, gausite didesnį paspaudimo procentą (CTR).

Kiekvienoje rinkoje, prie beveik kiekvieno raktažodžio egzistuoja ir papildomi giminingi raktažodžių junginiai, kuriuos sudaro stebuklingi žodžiai: kaina, kainos, akcija, akcijos, išpardavimas, pigu, pigiai, pigiausias, geri, geras, geriausias. ! Nepamirškite, kad visi žodžiai nurodantys, kad jūsų prekė pigiausia, geriausia turi atitikti realybę, priešingu atveju pažeidžiamos vartotojų teisės. Todėl rekomenduotina naudoti kartu su senu geru burtažodžu – “Ko gero”. Optimizuodami pagrindinį raktažodį į puslapio “title” įtraukite šiuos žodžius. Taip, pat galima įrašyti ir į “meta” aprašymą, tačiau pasak “Google” paieškos sistema jau mažiau vertina “meta” aprašymą, jis dabar skirtas vartotojams. Praktikoje, dar veikia “meta” aprašyme rašomi raktažodžiai, bet svarbu nedaryti klaidos, kuomet į vieną aprašymą sudedami visiškai skirtingi raktažodžiai. Jeigu jau nuspręsite įrašyti, tuomet naudokite tik giminingus raktažodžius. Pvz. Vyriški laikrodžiai, Vyriški laikrodžiai kaina ir t.t. 

Norėdami sukurti efektyvesnius aprašymus naudokite:

 • Telefono numerį;
 • Statistiką; 
 • Stebuklingus reklaminius žodžius: akcija, akcijos, 45% akcija, gera kaina, kainos, išpardavimas;
 • Brand’us (veiksminga el.parduotuvės, įtraukite perkamiausio produkto pavadinimą).

Prieš pradedant rašyti aprašymus, pagal pasirinktą raktažodį, peržiūrėkite pirmą “Google” puslapį. Kaip atrodo konkurentų svetainių antraštės? Jūsų “meta”, “title” aprašymas turi išsiskirti iš visų puslapių.

Kaip sužinoti SEO konkurentų backlink’us?

Internete egzistuoja daug online paslaugas teikiančių svetainių, kurių pagalbą galima greitai sužinoti pradinę SEO konkurento atgalinių nuorodų informaciją. Tokias paslaugas teikia:

Small SEO Tools

Seo paslaugos - Small SEO Tools

SEO paslaugos – Small SEO Tools

Lengvas ir paprastas valdymas. Internetinė svetainė: http://smallseotools.com/backlink-checker/

BACKLINK WATCH

Seo paslaugos - BACKLINK WATCH

SEO paslaugos – BACKLINK WATCH

Dar vienas lengvai valdomas įrankis. Internetinė svetainė: http://www.backlinkwatch.com/

Monitorbacklinks.com

SEO paslaugos - Monitorbacklinks.com

SEO paslaugos – Monitorbacklinks.com

Internetinė svetainė: https://monitorbacklinks.com/seo-tools/free-backlink-checker

Rank Signals

SEO paslaugos - Rank Signals

SEO paslaugos – Rank Signals

Internetinė svetainė: https://www.ranksignals.com/

MOZ

SEO paslaugos - MOZ

SEO paslaugos – MOZ

SEO online įrankių rinkos lyderiai. Puikus valdymas ir išsamios ataskaitos. Internetinė svetainė: https://moz.com/researchtools/ose/

Ahrefs

SEO paslaugos - Ahrefs

SEO paslaugos – Ahrefs

Dar vienas SEO online įrankių lyderis. Internetinė svetainė: https://ahrefs.com/

Majestic

SEO paslaugos - Majestic

SEO paslaugos – Majestic

Labai populiarus SEO online įrankis, tarp e-komerciją užsiimančių įmonių. Tai dar vienas rinkos lyderis, kuriuo galima gauti išsamias ataskaitas.  Internetinė svetainė: https://majestic.com/

TOP pozicijas tarp SEO online įrankių užima: MOZ, Ahrefs, Majestic. Naudodamiesi gausite tikslią informaciją apie SEO konkurento atgalines nuorodas.

Norint pasiekti ypač aukštus rezultatus rekomenduojame įsigyti “SEO PowerSuite” sukurta programą – “SEO SpyGlass”

Visame pasaulyje daugybė internetinių parduotuvių, SEO agentūrų naudoja šios kompanijos produktus. Programos nuolat atnaujinamos ir turi ypač daug naudingų funkcijų. Kalbant apie “SEO SpyGlass” – programa pateikia išsamias norimo domeno atgalinių nuorodų ataskaitas. Kokybiški duomenis leidžia priimti efektyvesnius sprendimus ir greičiau pasiekti norimus rezultatus.

SEO PowerSuite

SEO PowerSuite - SEO SpyGlass

SEO PowerSuite – SEO SpyGlass

Galima įsigyti SEO programų paketą arba atskirai pasirinkti norimą įrankį. Internetinė svetainė: https://www.seopowersuite.com/

Good luck!

Dažniausiai užduodami klausimai apie SEO paslaugas

Kiek laiko užtrunka internetinės svetainės iškėlimas į TOP pozicijas?

Iš patirties galime atsakyti, kad nuo 4, 6, 8 mėn., o jeigu ypač didelė konkurencija gali užtrukti ir ilgiau.

Jeigu SEO “specialistai” žada iškelti internetinę svetainę per 1-2 mėn. būtinai paprašykite, kad pateiktų atliktų darbų pvz. Susisiekite su jų klientais, kad įsitikintumėte ar realiai buvo atlikti darbai. 

Dažnai, tai būna itin mažos konkurencijos raktažodžiai. Norint iškelti tokius raktažodžius į pirmą “Google” paieškos lapą tereikia sukurti atskirą puslapį ir minimaliai užpildyti turiniu.

Patikrinkite raktinių žodžių konkurenciją galite – https://adwords.google.com/KeywordPlanner

Ar garantuojate, kad daugiau uždirbsime atlikus SEO optimizaciją?

Atlikus SEO optimizacijos paslaugas jūsų interneto svetainė bus randama pirmame paieškos lape ir pagal norimą raktinių žodžių kiekį. Garantuojame, kad internetinė svetainė bus matoma paieškos sistemose.

Garantuoti, kad daugiau uždirbsite negalime, nes tai priklauso nuo Jūsų sugebėjimų aptarnauti klientus.

Kiek raktinių žodžių galima iškelti į pirmą “Google” paieškos lapą?

SEO specialistai vadovaujasi principu, kad realiai padėti jūsų verslui, tad ne kiekis, o kokybė. Norint išsiaiškinti kokie raktiniai žodžiai naudingiausi jūsų verslui, siūlome atlikti SEO auditą ir pateikti analizę.

Matydami realius skaičius, raktinių žodžių variantus galėsite priimti tinkamą sprendimą dėl raktinių žodžių pasirinkimo.

Ar SEO paslaugos atliekamos Skandinavijoje?

Daugeliui ne paslaptis, kad Lietuvos verslo atstovai sėkmingai  vysto verslus Skandinavijoje. Pagrindinė kryptis – statybos verslas. Atliekame SEO optimizacijos paslaugas Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje.

Statote karkasinius namus, rąstinius namus, skydinius namus  – pasirūpinkite, kad Jūsų interneto svetainė būtų matoma google.no, google.se paieškos sistemose.

Nuo ko priklauso SEO paslaugos kaina?

SEO paslaugos kaina priklauso nuo: raktinių žodžių konkurencijos, internetinės svetainės puslapių skaičiaus ir kliento tikslų, kuriuos jis nori pasiekti “Google” paieškoje. 

Ar SEO straipsniai nekenkia SEO optimizacijai?

Kokybiškai rašomi SEO straipsniai didina jūsų įmonės žinomumą ir nekenkia internetinės svetainės pozicijoms paieškoje. 

Kiek kainuoja SEO paslaugos Vilniuje?

Tokių paslaugų kaina nuo miesto priklauso labai nedaug, kadangi jas atlikti galima praktiškai iš bet kurios vietos ir visas darbas vyksta internetu, tad jos Vilniuje nebus brangesnės, kaip gali pasirodyti remiantis stereotipo, jog sostinėje daug kas brangiau. Jų kaina priklauso nuo keleto skirtingų faktorių, pirmiausia, nuo pačių paslaugų ir kaip sudėtinga pasiekti norimą rezultatą, nes šioje srityje kiekvienas atvejis yra individualus, todėl ir kaina, dažniausiai, nustatoma atsižvelgiant į tai. Taip pat ji gali priklausyti ir nuo paslaugų teikėjo žinomumo bei patirties. Neretai žinoma vardas yra, tarsi, savotiškas kokybės garantas, jog bus pasiektas norimas rezultatas, o didelė patirtis bet kokioje srityje siejama su profesionalumu, kadangi ilgai dirbant tenka susidurti su daugybe skirtingų variantų.

Kas yra SEO?

Marketingo, rinkodaros specialistams ar žmonėms dirbantiems su informacinėmis technologijomis ši sritis žinoma, tačiau dauguma kitų apie tai gali būti ir visai negirdėję, todėl mes trumpai ir paprastai tai paaiškinsime. Tai yra trumpinys, kuris išverstas iš anglų kalbos reikštų: paieškos sistemos optimizavimas. O mintyje, dažniausiai turime, “Google” paieškos sistemą. Tai ypač aktualu visų internetinių svetainių savininkams, kadangi pagal tai nustatoma, kurioje vietoje pagal eiliškumą bus parodyta kiekviena svetainė, ir natūralu, kad visi nori, jog jų būtų kaip įmanoma aukščiau arba net pati pirmoji. Todėl SEO paslaugos Vilniuje yra tikrai aktualios daugumai verslininkų bei internetinių svetainių savininkams.

SEO paslaugos Vilniuje ir kaip tai veikia?

Net ir žinantiems, kas yra ši sritis ir kam ji skirti, gali būti sudėtinga suprasti, kaip ji veikia, tad natūralu, jog net prieš perkant tokias paslaugas iškyla klausimas. Iš tikrųjų veikimas gana paprastas, tačiau tam reikia nemažai specifinių žinių. Svetainėje talpinama informacija kažkokia konkrečia tema, tai būna susiję su pačios internetinės svetainės turiniu arba produktu, ir kuo daugiau informacijos tikslingai patalpinama, tuo aukštesnėse pozicijose svetainė atsiduria paieškos sistemoje. Tačiau patiems verslininkams arba svetainių valdytojams gali būti sudėtinga tą daryti arba tam paprasčiausiai gali pritrūkti laiko, tuomet ir kreipiamasi į šios srities specialistus, kurie užtikrina savotišką svetainės populiarumą. Neretai nuo to tiesiogiai priklauso ir internetinio puslapio lankomumas bei užsakymų kiekis, jeigu tai yra verslo puslapis.

SEO paslaugos Kaune konkurencinės aplinkos apžvalga

Internetas šiais laikais yra ypač svarbus ne tik daugumai žmonių, kuriems jis tampa neatsiejama gyvenimo dalimi, tačiau ir verslininkams, kurie užsiima prekyba internete arba ten pristato savo veiklą. Todėl natūralu, kad didėja su tuo susijusių paslaugų paklausa, ne išimtis yra ir SEO, kurios yra pačios populiariausios, jeigu neskaitysime marketingo, kur kuriama tiesioginė reklama. Tačiau natūralu, kad didėjant paklausai, atsiranda ir pasiūla. Todėl dabar konkurencinė aplinka šioje srityje yra pakankamai aktyvi. Tačiau išsiskiria kokybiškas paslaugas siūlančios įmonės bei žmonės ir jie gauna pakankamai darbų, todėl tarp jų konkurencija mažesnė, negu tarp pradedančiųjų šios srities specialistų, kurių yra nemažai ir vis daugėja.

SEO specialistas analizuoja rinką

Galima pastebėti, kad ši rinka yra labai aktyvi, labai plati ir dar ne iki galo užpildyta. Pastarąjį aspektą lemia tai, jog dar ne visi supranta to svarbą ir per mažai domisi šia sritimi, kuri yra pakankamai nauja, jeigu lyginsime ją su tradicinėmis verslo populiarinimo priemonėmis. Tačiau savo efektyvumu kartais gali net lenkti tradicinę reklamą ir būtent todėl tai pastebėję nemažai investuoja į tai. Be to, tai yra labai dinamiška sritis ir konkurentų veiksmai tiesiogiai daro įtaką kitiems verslininkams, todėl visi stengiasi prie to dirbti nuolat, kadangi tik taip galima užsitikrinti ir pasiekti norimus rezultatus.

SEO paslaugos Kaune ir nuo ko priklauso jų kaina?

Kainą lemia keletas pagrindinių aspektų, iš kurių ji ir susideda. Pirmiausia, ją nustato paslaugos teikėjas atsižvelgdamas į savo patirtį bei žinomumą. Aišku, šie dalykai tarpusavyje susiję ir klientams užtikrina, kad jie gaus kokybišką paslaugą ir taip galės aplenkti savo konkurentus šioje srityje, todėl aukštesnė kaina, sumokėta už patirtį, dažnai atsiperka. Taip pat ji priklauso ir nuo kiekvieno individualaus atveju, kadangi ši paslauga nėra vienkartinė, dažniausiai, tai būna tęstinis procesas, kurio ilgis priklauso nuo siekiamo rezultato ir jo išlaikymo, kadangi ši sritis itin dinamiška. Tad ilgiau užtrunkantis procesas kainuos brangiau už trumpesnį. Be to, jeigu konkurentai šioje srityje taip pat dirba aktyviai, tuomet juos aplenkti reikės įdėti gerokai daugiau darbo, tad ir kaina atitinkamai gali išaugti.

Ar didelė SEO paslaugos kaina?

Viskas priklauso nuo pačios paslaugos ir kaina atitinkamai gali svyruoti labai smarkiai, todėl vieningo atsakymo nėra. Kartais tą patį rezultatą galima pasiekti gerokai lengviau, o kartais prireikia labai daug darbo ir tai labiausiai priklauso nuo konkurencinės aplinkos konkrečioje srityje, ir tai nieko bendro neturi su pačia paslauga, kadangi tuomet tenka daugiau dirbti ir atitinkamai didėja kaina už papildomą darbą. Be to, kainą nustato šios srities specialistai, kurie įsivertina savo darbą bei patirtį, todėl labiau patyrusių žmonių paslaugos kainuos brangiau, tačiau neretai jos būna geresnės už kitų, todėl leidžia aplenkti jūsų konkurentus. Aišku, gali būti ir išimčių, tačiau tokios tendencijos pastebimos.

Koks yra paieškos sistemos veikimo principas?

Bet kokia paieškos sistema padeda vartotojui surasti jį dominančią informaciją ir kiekvienos iš jų pagrindinis tikslas yra kuo tiksliau pateikti tą informaciją. Būtent tam naudojami sudėtingi algoritmai, kurie analizuoja visą informaciją ir kiekvienu atveju parenka bei pateikia tinkamiausią. Savo ruožtu, svetainės stengiasi, jog jų informacija pasiektų vartotojus, todėl daugumai jų turėtojų yra aktuali SEO paslaugos kaina. Būtent tuomet svetainėje talpinama su konkrečia tema susijusi informacija, kurią analizuoja paieškos sistema ir tuomet svetainė parodoma aukščiau, negu kitos svetainės su panašiomis temomis. Tokiu būdu sistemai parodoma, kad jūsų svetainė yra tikrai aktuali atitinkama tema besidomintiems vartotojams.

SEO paslaugos kaina ir kada to gali prireikti?

Šios paslaugos gali prireikti, jeigu jūs turite internetinę svetainę ir norite, kad ji būtų matoma paieškos sistemoje. Tai praktiškai yra vienintelis kriterijus, aišku, jeigu gerai išmanote šią sritį, tuomet paslaugų gali ir nereikėti, tačiau daugumai verslininkų, kurie reklamuoja bei pristato savo produktus ar paslaugas internete gali tikrai prireikti šios paslaugos. Svarbu nepamiršti, kad nuo gali labai priklausyti ir verslo sėkmė. Tai gali padėti ne tik sėkmingai konkuruoti, tačiau tai gali padėti išsiskirti iš konkurentų, jeigu jie neskiria pakankamai dėmesio SEO. Taip pat nuo to gali tiesiogiai priklausyti svetainės lankomumas bei pardavimai. O kaina priklauso nuo kintančių faktorių, todėl dažniausiai ji nustatoma individualiai kiekvienam atvejui priklausomai nuo poreikių.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0