SEO įrankiai yra neatsiejama profesionalių SEO paslaugų dalis. Rinkoje egzistuoja daugybė produktų, kurių pagalba galima palengvinti SEO specialisto kasdienybę. Dažniausiai programos yra skirtos internetinių svetainių, SEO konkurentų analizei. Pagalbiniai įrankiai, padedantys surasti raktinių žodžių kombinacijas ir kurti veiksmingas SEO strategijas.

Niekam ne paslaptis ir daugelis SEO specialistų, bei klientų žino apie programas, kurių naudojimas gali pakenkti internetinės svetainės pozicijoms paieškoje. Kokios tai programos? „Juodojoje“ SEO rinkoje naudojami įrankiai, kurie automatiškai, kuria atgalinių nuorodų tinklus. Tokių programų naudojimas vienareikšmiškai priskiriamas „Black Hat SEO“ strategijai. Kodėl pavojingi tokie SEO įrankiai? Dirbtinas backlink’ų auginimas yra operatyviai pastebimas „Google“ robotų ir už tai griežtai baudžiama. Jau seniai praėjo, tie laikai, kuomet tokias programas naudojo didelė dalis SEO bendruomenės visame pasaulyje. Paieškos sistemai tobulėjant, tokių programų naudojimas pasidarė kenksmingas ir visiškai nereikalingas.

Profesionalios SEO paslaugos

Renkant atgalines nuorodas svarbu jų kokybė, tad SEO profesionalo patirtis ir žmogiškasis faktorius yra daug kartų pranašesnis, nei minėtos link’ų rinkimo programos. O kokie SEO įrankiai padeda kasdieniniame darbe?

Internetinių svetainių analizė.

Geriausi internetinių svetainių analitikos įrankiai – „Google“ produktai. „Google Analytics“ ir „Google webmaster tools“ – tie įrankiai, kurie naudojami dirbant su kiekvienu nauju projektu. Pačios svetainės vidinė analizė yra svarbi norint profesionaliai atlikti SEO optimizaciją. „SEO SpyGlass“ – dar vienas įrankis, kuris suras visas internetinės svetainės atgalines nuorodas ir palengvins SEO specialisto darba pateikdamas išsamias ataskaitas. Belieka išanalizuoti kiekvieną backlink’ą, atsikratyti nenaudingų ir pradėti išorinę SEO optimizaciją. „SEO Power Suite“ kompanijos, kuriami SEO įrankiai naudingi tiek darbui su svetaine, tiek darbui už jos ribų.

Kuriant internetinės svetainės ilgalaikę SEO strategija reikia išanalizuoti rinką, kurioje bus dirbama ir surasti visas galimas raktinių žodžių kombinacijas. Be abejo, šioje vietoje naudingas dar vienas „Google“ įrankis – „Google Keyword planner“. Profesionalios SEO paslaugos orientuotos į aukščiausius rezultatus, tad raktinių žodžių paieškai vien šio įrankio neužtenka. Rekomenduotina taip pat naudoti: Ubersuggest, Kwfinder, Wordstream, Serps keyword tool, Semrush, SEO monitor, LongTailPro, KeywordTool.io.

PA, DA, MOZ RANK, MOZ TRUST – terminai iš SEO specialistų „Biblijos“. Analizuojant svetaines, SEO konkurentus ar ieškant atgalinių nuorodų šaltinių šie rodikliai yra labai svarbūs, tad kasdieniniame darbe naudojami pagalbiniai SEO įrankiai, kurie automatiškai analizuoja tinklapius ir pateikia svetainių įvertinimus, pagal šiuos parametrus. Keletas tokių SEO įrankių: MozBar, Ahrefs, Majestic, SERP. 

Kaip jau supratote, SEO sėkmę lemia kokybiškai atlikti visi SEO apimantys darbai. Atgalinės nuorodos yra labai svarbios, tad gerai, kuomet jos gaunamos iš autoritetingų šaltinių. Profesionalios SEO paslaugos naudoja keletą įrankių, kurie palengvina backlink’ų gavimą iš pasaulinių naujienų svetainių ar ypač populiarių specializuotų portalų. Naudingi įrankiai: Helpareporter, Muck Rack.