1. Atlikti darbai. Svarbiausias kriterijus pagal, kurį geriausia filtruoti šių paslaugų tiekėjus. SEO paslaugos nėra greitas procesas (4-12 mėn. patvirtina Maile Ohye), tad kiekvienos SEO agentūros pasiekti rezultatai, rodo, kad ji ne pirmą dieną rinkoje. Paprašykite pateikti keletą atliktų projektų ir patikrinkite informaciją. Paskambinkite svetainės savininkams ir išsiaiškinkite kokia nauda iš SEO paslaugų. Juk neretai SEO “specialistai” skelbia, kad pasiektos TOP 1 pozicijos, tačiau raktažodžiai labai mažos konkurencijos. Iš jų naudos – 0,0001. Tokie pasiekimai gražiai atrodo atliktų darbų sąraše, tačiau kokia reali nauda? Ko nori klientai? A – daugiau pardavimų. B – daugiau skambučių. C – daugiau el.užklausų. D – didesnio organinio srauto. Jeigu SEO specialistų klientai gauna daugiau organinio srauto, daugiau skambučių, užklausų ar padidino pardavimus – tuomet pasiūlykite kavos ir nepaleiskite tokių specialistų.
  2. SEO auditas. Vienu metu kreipkitės į 10 agentūrų (arba 20, na kuo daugiau, tuo geriau) ir prašykite atlikti jūsų svetainės SEO auditą. Gavus ataskaitas lengvai matysite kurios SEO agentūros gyvena “Olimpe”, kurios pakeliui ir kurie SEO specialistai dar tik pradeda savo SEO karjerą.
  3. Ką reikia atlikti, kad Jūsų projektas pasiektų TOP 1 pozicijas? Tik nereikia klausytis pasakojimų, kad SEO specialistai negali garantuoti pozicijų, viskas priklauso nuo “Google” ir jie gali tik pasiekti pirmą paieškos puslapį. Pvz. www.marlanga.lt – raktažodžiai “Plastikiniai langai Kaune, Langai Kaune”. Stabiliai TOP 1 pozicijose daugiau nei metai laiko. Dar SEO specialistai, gali pasakoti, kad jie naudoja “White Hat SEO”, todėl konkrečiai nežino kada pasieks rezultatus. Garantuoti, kad po 6, 12 ar 18 mėn bus rezultatas – privaloma. Bus pasakojančių, kad kitos SEO agentūros dirba pagal “Grey ar Back Hat SEO”, o tai gali privesti prie “Google” nemalonės. Dar vienas mitas. 99,9% visų SEO projektų naudoja tas “juodąsias” technologijas ir pažeidžia “Google” taisykles. Gi SEO straipsnio talpinimas elementariame SEO kataloge – dirbtinas nuorodų kūrimas. Gryniausias, taisyklių pažeidimas. Kodėl paieškos sistema neblokuoja visų? “Google” paieškai svarbiausia, kad TOP svetainėse vartotojai rastų tai, ko ieškojo. Kurkite nuorodas, bet pasirūpinkite, kad svetainėje būtų raktažodžius atitinkantis ir naudingas turinys. 

Taigi, prieš pirkdami SEO paslaugas elkitės įprastai, taip kaip elgiatės pirkdami autoserviso paslaugas, drausdamiesi ar pirkdami NT. 

 SEO specialistai atveda tikslinius lankytojus iki jūsų durų, reikia tik pardavinėti.

Good luck!