Tiems, kas pirmą kartą susidūrė su SEO terminologiją, paaiškiname.

“White Hat SEO” – SEO paslaugos atliekamos naudojant natūralios atrankos principą. Internetinei svetainei atliekama vidinė optimizacija ir visas dėmesys skiriamas kokybiško turinio kūrimui. “White Hat SEO” strategija nenumato stiprių darbų už svetainės ribų. T.y. Išorinis SEO nėra atliekamas. Nėra perkamos atgalinės nuorodos, nėra renkamos nuorodos ir t.t. Vieninteliai veiksmai, kurie atliekami internete – sukurto kokybiško turinio reklamavimas. Tačiau ir reklamuoti reikia tinkamai, kad nepažeistumėte “Google” taisyklių. Ši SEO strategija skirta tiems projektams, kurie turi daug laiko ir niekur neskuba. Svetainės iškėlimas gali užtrukti metus, du ar net tris. Tai ilgalaikio skaitmeninio marketingo strategija. Dažniausiai tokį SEO paslaugų teikimo metodą gali sau leisti didelės kompanijos. Išskirtinio turinio kūrimas kainuoja. Skiriamas didelis biudžetas idėjų generavimui, analizei ir kūrybai. Naudojant šią strategiją jūs viską vykdote pagal “Google” nustatytas taisykles. Ilgalaikėje perspektyvoje – tai esamų ar būsimų rinkos lyderių strategija.

Šaltinis: http://blogoscoped.com

“Grey Hat SEO” – ne balta kepurė, bet ir ne juoda. Naudojant šią SEO strategiją, pradedamos laužyti “Google” taisyklės. Kaip ir “White Hat SEO” strategijoje, kuriamas kokybiškas turinys, tačiau dar dirbama ir už svetainės ribų. Renkamos atgalinės nuorodos. Kas nėra daroma – nenaudojamos programos backlink’ų generavimui. Jeigu geriau peržvelgtumėte internetines svetaines ir išanalizuotumėte jų naudojamas SEO strategijas, tai didžioji dalis patektų į šią skiltį.

Šaltinis: http://socialmetricspro.com

“Black Hat SEO” – pagal “Google” sistemos taisykles, jeigu perkate atgalines nuorodas – jūs naudojate būtent šią strategiją. Taip pat įvairių programų naudojimas, teksto ar nuorodų paslėpimas viskas, kas daroma siekiant greito efekto – priskiriama “Black Hat SEO” Ar tai reiškia, kad internetinė svetainė nebus TOP 1 pozicijoje? Ar “Google” išmes tinklapį iš paieškos sistemos? Viename iš daugelio gerų “Searchenginewatch.com” straipsnių protingai rašoma – tai tik strategija. Klausimas kaip jūs ją naudosite? Daug pasaulinių kompanijų naudoja šią SEO strategiją ir sėkmingai dirba kiekvieną dieną. Taip, kai kurie SEO specialistai pasakytų, kad tokias internetines svetaines naujas “Google” pingvinas numes į trečią, ketvirtą puslapį. Bet realybėje ne visuomet taip vyksta. Vienas pagrindinis momentas, kad nepriklausomai kokią SEO strategiją pasirinksite, pirmiausia turite kokybiškai sukurti pačią svetainę. Paruošti normalų turinį ir tuomet jau nuo patirties priklauso kokią strategiją geriausia naudoti.